Європарламент про ПВК “Вагнер”.

 Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Дотримуюсь свого слова, друзі. Як вам і обіцяв, 25 листопада під час пленарної сесії Європейського парламенту у Страсбурзі були заслухані звіти про діяльність російської приватної компанії “Вагнер”. (https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-214056)
Після цього євродепутат від Литви, який є членом міжфракційної групи “Друзі України” Андрюс Кубілюс вніс пропозицію розслідувати злочини ПВК “Вагнер” та притягнути до відповідальності Росію за створення та фінансування цієї злочинної організації.
“Всі знають, що таке кремлівська ПВК “Вагнер”, які військові злочини в Криму, на Донбасі, в Сирії, Лівії, в Центральноафриканській Республіці та в інших місцях вони здійснили: тортури, вбивства, сексуальне насильство, масові страти, насильницькі зникнення. Дотепер ніхто не був притягнутий за це до міжнародної відповідальності”, – сказав Кубілюс.
Депутат Європарламенту наголосив, що відповідно до міжнародного права це не є приватною військовою чи охоронною компанією, і це не волонтерська група найманців.
“Це створена Кремлем тіньова організація, військова сила, з чіткими ознаками бандитського угруповання у всій своїй діяльності. Такі підконтрольні уряду тіньові організації не підпадають під дію конвенцій, що забороняють діяльність найманців, або будь-яких інших міжнародних регуляторних правил, що застосовуються до приватних безпекових компаній”, – зазначив Кубілюс.
Отже, у зв’язку з цими невизначеностями неможливо притягнути до відповідальності осіб та компанії, які стоять за діяльністю злочинних груп. На засіданні Андрюс Кубілюс представив проeкт резолюції щодо порушення прав людини приватними воєнізованими та безпековими компаніями, зокрема ПВК Вагнера. Однак він зазначив, що після цієї резолюції дуже важливо продовжити роботу європейських інституцій, щоб боротися із такими утвореннями, як ПВК Вагнер.
До речі! Прецедент такий вже був. Під час війни в країнах колишньої Югославії у 1992 -2000 роках Євросоюз, НАТО визнали сербське збройне формування “Аркан” терористичною організацією і велика частина бойовиків “Аркану” постали перед Гаагським трибуналом.