По дурості чи по умислу?

По дурості чи по умислу?Думаю собі – то влада все робить через свою обмеженість, тупість та недолугість, чи дійсно з наміром та умислом? Бо, чесно кажучи, здорового глузду в тому, що вона зараз чинить, не бачу. Так, зрозуміло, вони хочуть придушити будь-які прояви та можливості супротиву, демократію і тому подібне все цивілізоване і европейське. Але ж роблять вони останнім часом все, аби якраз оте вже трохи призабуте від 2004 року та поснуле в серцях українців пробудити. І консолідують людей від Львова до Луганська краще, ніж будь-який лідер будь-якої опозиції.

Вони саджають екс-посадовців, активістів, ганяють на допити нардепів від опозиції. Хоча, якщо подумати, коли б Юлю не посадили, про неї б в рази менше говорили. Коли б нардепів не ганяли на допити – про сутичку 24 серпня давно б забули. Коли б пенсіонерку не заарештували на 10 діб, хто б згадав, що вона відрізала шмат так званого майна Януковича (маю на увазі стрічку від вінка, де написано його прізвище)? Ото ж-бо.

Найбільше мене здивувала кримінальна справа, свідком, а потім підозрюваним по якій проходить вболівальник «Динамо». Його відпустили на підписку про невиїзд після дванадцятигодинного допиту за фактом бійки вболівальників і працівника стадіону українофоба Саламатова. Той намагався зірвати банер із зображенням Шухевича під час матчу з львівськими \”Карпатами\” (до речі, Саламатова потім звільнили). Нагадаю, що після інциденту з банером вболівальники «Динамо» та «Карпат» в один голос скандували: \”Спасибо жителям Донбасса за президента п..са!\”. Саме з цією речівкою і пов’язують затримання вболівальника. До вечора біля стін відділку міліції вже зібралось зо 300 сотні вболівальників. Їхній рух ультрас оголосив мобілізацію. Нагадаю, що на мітинги опозиція може зібрати не завше більше.

Зрозуміло, що якщо система буде далі тиснути, то ультрас так просто не дасться. І це вже не бабки-дідусі під стінами Печерського суду. Це тисячі тренованих, можливо озброєних (холодна зброя думаю у них є) хлопців з усієї України. І вони вміють не тільки скандувати, а й діяти. І об’єднуватися,і координувати свої дії. І їм не треба ні вождів, ні лідерів та решти скороспілих чи/та швидкогниючих політиків. Вони просто зметуть усе на своєму шляху. І коли опозиція зможе врешті дійсно об’єднатися і вивести людей на вулиці (хай навіть хоч раз збере усіх депутатів від своїх політичних сил усіх рівнів усіх рад), і долучити до себе ультрас, то саме вони стануть гільйотиною для нинішньої влади. І чим більше тиснутиме влада, тим міцнішатиме народний гнів.
Тому дивною мені є така поведінка влади. Адже, думалось мені, там є якісь адекватні люди, які розуміються на політичній психології, психології мас тощо. Є ж якісь там радники, професори, технологи. Це ж не Росія, де народ залякали до «неможу». Це Україна, де ні міліціонерів, ні військових ні в що не ставлять. Ті змушені або зводити кінці з кінцями, або ставати по ту сторону закону. І не факт, що у випадку боротьби, вони (маю на увазі простих смертних) не перейдуть на бік протестувальників. Бо ж в одній країні живемо. Країні для людей, а не для паханів.

Тому не дуже розумію дії влади. Хоча повірити, що тут діє ефект так званої «бритви Хенлона», який полягає в тому, аби не приписувати злого наміру тому, що дуже навіть можна пояснити людською тупістю, складно. Скоріш це все можна пояснити тим, що влада вже геть неадекватно оцінює реальність і неспроможна відчувати настрої народні. І прірва між нами і ними вже така, що ні одне звільнення табачників, азарових не врятує.

Надія Вірна

Новини Партнерів