Що чекає Порошенка по приїзді в Україну – ДБР

Петро Порошенко повернеться в Україну 17 січня, і в той же день правоохоронці планують провести проти нього всі процесуальні дії, аж до обрання жорсткого запобіжного заходу – арешту.

Про це повідомило ДБР. Також ДБР повідомляє, що Порошенко ухилявся від явки до суду та ігнорує процесуальні обов’язки, тому може йтися про його арешт. «Ухилення п’ятим Президентом України від виконання процесуальних обов’язків підозрюваного та від явки до суду може розцінюватись як один із ризиків, що надасть підстави слідчому судді для постановлення рішення про застосування найбільш суворого запобіжного заходу», – заявили у Бюро.

Раніше Печерський райсуд Києва прийняв рішення щодо затримання екс-президента, народного депутата та лідера «Європейської солідарності» Петра Порошенка із метою силової доставки політика до суду.

Петро Порошенко заявив, що планує повернутися до України 17 січня, зустрітися з генеральним прокурором та прийти до суду.

У грудні йому оголосили підозру у державній зраді та пособництві терористичним організаціям «ДНР» та «ЛНР».

Нагадаємо, 20 грудня Офіс генпрокурора підписав підозру Державного бюро розслідувань Петру Порошенку за звинуваченням у державній зраді та сприянні тероризму. Документ був відправлений екс-президенту поштою і стосується розслідування постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу у 2014-2015 роках.

Після цього генеральний прокурор Ірина Венедіктова оперативно пішла у відпустку. Сьогодні обов’язки керівника Офісу генпрокурора виконує її заступник Олексій Симоненко.

Слідчі ДБР спочатку відправили підозру Порошенка поштою. Однак потім намагалися вручити її особисто екс-президенту, але політик проігнорував силовиків, сів у автомобіль та поїхав.

Після цього ДБР викликало Порошенка на допит 23 грудня, але він не з’явився.

Згодом Петро Порошенко виступив із відеозверненням, в якому заявив, що перебуває у закордонному відрядженні та повернеться в Україну в першій половині січня 2022 року.

Офіс Генпрокурора підписав клопотання про арешт Порошенка, а Печерський суд дав дозвіл на затримання екс-президента – його мають доставити до суду для обрання запобіжного заходу. Відповідного листа було направлено до Верховної Ради.

29 грудня слідчі Державного бюро розслідувань провели обшуки у народних депутатів та інших представників оточення Порошенка. Зокрема обшукали будинок дипломата Юрія Онищенка, екс-нардепа Сергія Березенка та інших представників політсили. Слідчі дії проводилися в рамках справи щодо злочинної схеми постачання вугілля з території «Л/ДНР».

 
Джерело: UA.NEWS
 

peredplata