На Вижниччині прокуратура порушила справу за фактор ненадання меддопомоги породіллі

На Вижниччині прокуратура порушила справу за фактор ненадання меддопомоги породілліПрокуратурою Вижницького району Чернівецької області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення службовими особами пологового відділення тамтешньої районної лікарні, передбаченого ч.1 ст.139 КК України, а саме – ненадання допомоги хворому медичним працівником.

Проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що 08.02.2013р. пізно ввечері в пологове відділення Вижницької ЦРЛ по медичну допомогу звернулася 21-річна жителька одного з населених пунктів Заставнівського району, яка перебувала в передпологовому стані.

– З незрозумілих причин медперсонал лікарні безпідставно відмовився обстежувати вказану особу, мотивуючи це тим, що у неї не було документів, і вона перебувала на обліку в іншому районі, – резюмує прокурор Вижниччини Олег Швець. – Відповідно до Примірного положення «Про організацію надання стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги в Україні» при госпіталізації первинна медична документація оформляється згідно з документами пацієнтки, що підтверджують її особу. У випадку їх відсутності у медичній документації робиться відмітка про те, що паспортні дані записані зі слів пацієнтки. Відповідно до вимог ст.37 Основ законодавства України про охорону здоров я медичні працівники у випадку виникнення невідкладного стану людини зобов’язані невідкладно надавати необхідну медичну допомогу. Тому за даним фактом відкрите кримінальне провадження і проводиться досудове слідство.

Принагідно зазначимо, що родина встигла відвезти породіллю у Заставну, де вона щасливо й народила донечку. З чим і вітаємо молоду маму!

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернівецької області.