Стало відомо, коли відкриють КПП “Красноїльськ” на Буковині

На Буковині уже незабаром відкриють КПП “Красноїльськ”.

Про це кореспондентці molbuk.ua у коментарі розповів заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм.

За словами Наєма, у четвер, 10 листопада відбудеться офіційне відкриття КПП “Кросноїльськ”.

“Спочатку запустять легковий транспорт, а згодом пустий вантажний. Це допоможе розвантажити КПП “Порубне”, де зараз найбільші черги по Україні”, – повідомив Мустафа Наєм.

Що відомо про пункт пропуску:

Реконструкцію пунктів пропуску “Красноїльськ” та “Дяківці” розпочали у 2015 році в межах реалізації Програми прикордонного співробітництва “Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013” Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства (ППС ЄІСП).

Наприкінці 2017 року термін дії ППС ЄІСП закінчився, однак реконструкція міжнародних автомобільних пунктів пропуску не була завершена у зв’язку з технічними і фінансовими проблемами (інфляція, зміна нормативів у сфері будівництва, додаткові роботи тощо).

Після реорганізації Державної фіскальної служби України новостворена Державна митна служба України поновила дії щодо реконструкції та відкриття цих пунктів пропуску.

Протягом 2020-2021 років об’єкти незавершеного будівництва “Реконструкція пункту пропуску “Красноїльськ” та “Дяківці” були прийняті на баланс Держмитслужби, проведене обстеження об’єктів та об’ємів виконаних у 2015-2017 роках робіт, здійснене коригування проєктної документації та розпочаті будівельні роботи згідно з відкоригованими об’єктами реконструкції.

Станом на 1 січня 2022 року будівельна готовність ПП “Красноїльськ” становила понад 80%, “Дяківці” – 35%.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” відповідно до бюджетного розпису Держмитслужби на реконструкцію цих пунктів пропуску були передбачені видатки, як давали змогу завершити будівництво та ввести їх в експлуатацію у цьому році. Однак у зв’язку з початком агресії РФ проти України та введенням військового стану постановами Кабміну від 10 березня 2022 року №245 та від 1 квітня 2022 року №401 зазначені видатки були спрямовані до резервного фонду державного бюджету.

Нагадуємо, також на Буковині ведеться будівництво КПП “Дяківці”.

Раніше Наєм розповідав, що до кінця осені на Буковині відкриють багатостраждальні пункти пропуску – “Дяківці” та “Красноїльськ”.

peredplata