Скандал на Буковині: хорист, якого застали з архімандритом УПЦ МП Микитою “у момент фізичної близькості” є неповнолітнім. Є нові фото – ЗМІ

Під час перевірки на території Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви Московського патріархату Служба безпеки України виявила секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП архімандрита Никиту із 17-річним юнаком “у момент фізичної близькості”. Про це, посилаючись на свої джерела, повідомило видання LB.ua.

17-річний юнак співає в місцевому хорі, йдеться у статті шеф-редакторки ЗМІ Соні Кошкіної. У своєму Telegram-каналі Кошкіна опублікувала фото архімандрита – на ньому видно, що священнослужитель без взуття. Журналістка назвала Никиту “любителем молоденьких хлопчиків” і заявила, що той має бути вдячний, “що йому дали вдягнутися, не сфоткали, як було, коли вони туди зайшли”.

“Він не просто якийсь секретар Чернівецької єпархії, ні. Позавчора на Синоді ця свята людина була призначена очільником Івано-Франківської кафедри. Замість Серафима, який утік до Москви”, – розповіла Кошкіна.

Фотографії хориста й архімандрита також опублікувало видання “Ґрунт”.

Голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП Климент у коментарі LB.ua щодо слідчих дій та у відповідь на запитання, чи збираються архімандрита Никиту висвячувати на єпископа, заявив: “СБУ повідомила, що внаслідок огляду єпархіального управління у її співробітників виникли питання щодо деяких документів”.

За його словами, “керівництво єпархії надало свої відповіді на всі запитання щодо цього”.

“Іншої інформації Служба безпеки не оприлюднювала. Відповідно до законодавства, сторонні особи не могли бути присутні при роботі правоохоронних органів”, – додав Климент.

Пресцентр СБУ за підсумками перевірки повідомляв, що співробітники спецслужби знайшли в єпархії документи, які підтверджують наявність російського громадянства в керівництва єпархіальних структур, склади з гуртовими партіями прокремлівської літератури, а на комп’ютерах керівництва єпархії виявили “фотокопії посвідчень рашистів, які брали участь у бойових діях проти українських військ”.

В свою чергу, колишній секретар Собору УПЦ Архимандрит Микита відреагував на вчорашні обшуки СБУ.

Про це повідомляє Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ. Зокрема, Архимандрит Никита розцінює це як “подарунок” від СБУ, яка хотіла його вбити.

“Всі знають, що мене призначили архієреєм у Івано-Франківську єпархію на минулому синоді УПЦ. Ми чекали на подарунок від СБУ. Але цей був справжній сюрприз.О 7-й ранку представники СБУ виламали двері, криками і погрозами, вивели кожного співробітника єпархії зі своїх кімнат, примусили роздягтися, і покласти руки на стіну. Я очікував, що мають застрелити. А вони лишень нас фоткали зі спини”, – йдеться у повідомленні УПЦ.

https://bukinfo.com.ua/religiya/skandal-na-bukovyni-horyst-yakogo-zastaly-z-arhimandrytom-upc-mp-mykytoyu-u-moment-fizychnoji-blyzkosti-ye-nepovnolitnim-ye-novi-foto-zmi