У Чернівцях судитимуть настоятеля храму УПЦ Михайла Жара за розпалювання релігійної ворожнечі – поліція

На Буковині священнослужитель УПЦ Михайло Жар постане перед судом за розпалювання релігійної ворожнечі. Наразі слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали обвинувальний акт для розгляду суду.

Про це повідомляє відділ комунікації Нацполіції у Чернівецькій області.

У травні цього року співробітники Чернівецького районного управління поліції спільно з колегами зі Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Чернівецької окружної прокуратури встановили, що впродовж грудня 2022 року намісник місцевого монастиря, проводячи богослужіння, вчиняв дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі.

За цим фактом слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали обвинувальний акт для розгляду суду.

Чоловіку інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

За вчинене йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Нагадаємо, 22 травня Михайлу Жару поліція повідомила про підозру за розпалювання релігійної ворожнечі. Під час досудового розслідування співробітники Чернівецького районного управління поліції спільно з колегами зі Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Чернівецької окружної прокуратури встановили, що впродовж грудня 2022 року намісник місцевого монастиря, проводячи богослужіння вчиняв дії спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі. Як повідомили у Службі безпеки України, порушником викрили архімандрита Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Чернівецько-Буковинської Єпархії УПЦ (МП).

Працівники поліції призначили низку експертиз, результати яких довели, що висловлювання порушника містять фрази, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі між віруючими, а також загострення ідеологічних конфліктів в країні.

peredplata