У Європі стартувала передвиборча кампанія у місцеві парламенти

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя: 
-У Європі стартувала передвиборча кампанія у місцеві парламенти, у Європейський парламент, вибори на посади керівників Європейської комісії, Ради ЄС…
У гонку вступили як політики так i державні діячі “крупного” калібру, так і зовсім новачки, які ще не знані на політичному рель`єфі Європи. Серед таких, до речі, і бельгійська громадська діячка українського походження Марта Барандій. Як то мовиться: аби наше теля вовка з`їло.
Одним словом, Європу чекають чималі та цікаві політичні й інституційні зміни. Чи залишиться на посаді президента Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн – питання? Цю посаду не проти осідлати прем`єр Нідерландів Марк Рютте. На посаду Генсека НАТО націлилось аж кілька кандидатів, серед них президент Румунії Клаус Вернер Йоганніс. Хто займе посаду головного дипломата ЄС, верховного представника Євросоюзу у закордонних справах? Хотілося б бачити на цій посаді нинішнього главу МЗС Польщі Радослава Сікорського.
Якщо корупційний скандал в Угорщині, який напряму пов`язаний з прем`єром Віктором Орбаном протримаєтьтся на поверхні бодай до травня – можна сподіватись, що політична кар`єра цього проросійського політика добіжить кінця. І вже не буде таких зловмисників, які щоразу встромляють палиці в клеса ініціативам ЄС і НАТО.
Але найголовніше у цих процесах – зміни головних “локомотивів” ЄС. Хто з них буде головним: Німеччнина, чи Франція?
Західна преса пише, що Макрону не обов’язково публікувати фото з боксерською грушею, щоб показати свою рішучість дати відсіч ворогові. Після того, як Британія вже давно не в ЄС, а в Німеччині стався невеликий розкол в уряді, Франція фактично перетворюється на номінального главу ЄС у зовнішній політиці.
Пропозиція Макрона про відправку Західних військ в Україну викликала критику з боку Шольца. Її також не радісно сприйняли у США. Багато хто на Заході розуміє, що своїми словами Макрон хотів трохи налякати Путіна і це мало певний ефект – Путін закликав росіян робити все, аби побороти Україну. Разом з тим Західна преса пише про те, що в Україні і так знаходиться невеликий персонал країн НАТО, які допомагають та інструктують ЗСУ, саме тому не було сенсу говорити про це вголос, як зробив Макрон.
Разом з тим європейські чиновники, зокрема в країнах Балтії і Східній Європі здебільшого вітають таке лідерство Франції у Союзі. Також багатьом подобається жорстка позиція Макрона щодо самої Росії.
А як така позиція Емануеля Макрона подобається в Україні! “Макрон – новий Наполеон, який ще раз спалить Москву”?

peredplata

Залишити відповідь