Формування європейської миротворчої місії для відправки в Україну розпочалося

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Парижу:
-За результатами сьогоднішнього саміту ЄС в Парижі щодо питань безпеки України…
Учасники саміту лідерів ключових країн ЄС, який відбувся сьогодні в Парижі домовились, що на початку цього тижня європейці виступлять з першими пропозиціями щодо збільшення свого внеску в безпеку України і, зокрема, в післявоєнну безпеку Укразїни.
Окрім допомоги у вигляді фінансів та зброї учасники обговорили ще одне надважливе і нове питання, яке раніше лише витало в повітрі, але зараз воно конкретно лягає на стіл переговорів європейских керівників — це наскільки європейські лідери готові надіслати миротворчі війська своїх країн в Україну в рамках майбутньої угоди про примирення.
Згідно із заздалегідь складеним розкладом Євросоюзу глави держав і урядів ЄС мають зустрітися на черговому саміті Європейського Союзу в Брюсселі наприкінці березня, і до цього часу вони очікують мати спільну позицію — хоча деякі лідери ввжають, що це недостатньо швидко і ці рішення слід ухвалювати протягом перших тижнів березня.
Приміром, прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо наголошує, що лідери ЄС повинні зустрітися “якомога швидше”, щоб узгодити спільну позицію. Він запропонував склукати новий позачерговий офіційний саміт під головування президента Європейської Ради Антоніо Кості й не чекати кінця Березня.
***
Європейські коаліційні війська в Україні
Це, повторюсь, головна тема сьогоднішніх переговорів європейських лідерів у Парижі. Скликавши ці переговори, Макрон ясно дав зрозуміти, що має намір взяти на себе лідерство в зусиллях Європи стосовно України. Рік тому Макрон вперше запропонував можливість відправити європейські війська в Україну в рамках майбутніх миротворчих сил, пропозиція, яка на той час викликала глибокі суперечки в інших європейських столицях.
За даними офісу Макрона, президент Франції поговорив сьогодні (у понеділок) із Трампом по телефону безпосередньо перед самісіньким початком паризьких переговорів лідерів країн ЄС і ще раз нагадав Дональду Траму про готовність Франції спрямувати своїх миротворців в Україну. А вчора прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер публічно заявив, що Лондон також готовий відправити свої миротворчі війська в Україну, якщо це буде потрібно.
Проте більшість країн ЄС все ще залишаються все ще нерішучими через відсутність гарантій безпеки європейським миротворцям з боку НАТО, включно з США, Туреччиною, Канадою й Норвегією.
***
Тут для багатьох за кадром може залишитись одна важлива деталь. Чому саме Франція і Велика Британія зголосились очолити військову миротворчу місію в Україну? Перше! Франція та Велика Британія є, в першу чергу, ядерними державами, які володіють і стратегічною, і тактичною ядерною зброєю. Ця ядерна озброя Франції і Великої Британії не знаходиться під егідою НАТО і під спільним контролем США. Ці дві країни є підписантами Будапештського меморандуму. Тож кому, як не цим державам подати приклад решті європейським країнам, які не володіють ядерним арсеналом і не мають, за виключенням Німеччини, такої військової і воєнної потуги.

peredplata

Залишити відповідь