Президент Франції Еммануель Макрон завершив свій візит до Вашингтона — резюме

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:

-При цьому можна сказати, що увесь візит французького лідера до столиці США був націлений на спроби переконати президента Сполучених Штатів не ігнорувати Європу у подальших переговорах щодо припинення війни в Україні. A на завершення свого вояжу за океан Eммануель Макрон зробив сміливу заяву: Європа готова брати на себе більш активну роль щодо припинення війни в Україні.
Представляючи ЄС в цілому, Макрон відвідав Вашингтон у той час, коли Старий континент виявився осторонь потенційної мирної угоди щодо України, про яку США та Росія вели переговори без його участі.
Але у той час як французький лідер наполягав на європейській єдності та відданості демократичним цінностям, Трамп чітко дав зрозуміти, що американська підтримка залежатиме від доступу до критично важливих корисних копалин України – це питання все ще перебуває у стадії переговорів.
Під час спільної прес-конференції з Трампом президент Франції неодноразово наголошував, що виступає від імені всіх своїх європейських колег. (До слова! Прем’єр-міністр Великобританії сер Кейр Стармер має відвідати Вашингтон у четвер).
“Ми хочемо миру. Але цей мир не може означати капітуляції України”, – заявив лідер Франції Еммануель Макрон під час прес-конференції у Вашингтоні.
“Ніхто не хоче жити у світі, де панує закон сильнішого”, – сказав він.
Розмовляючи з Дональдом Трампом, Макрон підтвердив готовність Європи розгорнути війська як частину післявоєнних миротворчих сил.
“Європейські війська можуть відправитися в Україну як миротворці, коли угода буде укладена. Це не буде проблемою”, – сказав президент США, пояснивши, що президент Росії Володимир Путін може погодитися на розміщення європейських солдатів як частину угоди про припинення війни.
Але в той час як Макрон намагався повернути Старий континент у центр переговорів про припинення вогню в Україні, Дональд Трамп протягом дня настирливо давав зрозуміти, що його добра воля залежить від досягнення угоди з Україною щодо найважливіших мінералів і рідкісноземельних елементів. Трампа цікавлять сатисфакції за витрачені фінаси Сполученими Штатами під час президентства Джо Байдена.
“Ми дуже близькі до угоди”, — сказав Трамп під час прес-конференції в Білому домі, додавши, що президент України Володимир Зеленський може поїхати до Вашингтона “цього або наступного тижня”, щоб завершити домовленості.
***
Тим часом у Києві президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн натякнула на амбітні терміни членства України в ЄС, припустивши, що вона може приєднатися до 2030 року, якщо реформи продовжаться.
Виступаючи на саміті з нагоди трьох років вторгнення Росії, вона високо оцінила «вражаючий прогрес» і політичну рішучість України, підживлюючи оптимізм. Президент Ради ЄС Антоніу Коста повторив її думку, описавши членство як основний щит безпеки України.
Антоніу Коста підкреслив, що в мирних переговорах мають бути представлені всі європейські країни, а не лише ЄС, і висунув ідею обрання спільного представника ЄС по Україні під час саміту Євросоюзу 6-гo березня.

peredplata

Залишити відповідь