89 років Іванові Марчуку – найвідомішому і найтитулованішому українському художнику в світі

12 травня виповнюється 89 років Іванові Марчуку – найвідомішому і найтитулованішому українському художнику в світі, Шевченківському лавреату (Іван Марчук Художник. Ivan Marchuk Artist).
Його називають Рембрандтом наших днів. Він – єдиний українець, чиє імʼя внесено до списку “Сто геніїв сучасності” за версією британської газети “Daily Telegraph”. “Хочу бути незбагненним для себе і для всіх”, – каже Іван Марчук.
“Дайте мені тисячу років – і я розмалюю небо!”, – сказав колись Іван Марчук, працюючи по 17 годин на день.
У столиці Австрії з 2 травня відбувається найбільша (вже четверта) персональна виставка Івана Марчука “Скажи мені правду”, яку називають мистецькою сенсацією. Виставка займає два поверхи Наукової зали в центрі Відня, на ній представлено майже 400 найзначніших творів митця. “Обійшов усю виставку і, признатися чесно, втомився. Перед кожною картиною я думав: “Невже це я все зробив?”, – Іван Марчук.
За понад 70 років творчої діяльності митець створив близько 5 тисяч полотен, провів майже 200 монографічних виставок в Україні і світі.
Іван Марчук винайшов новий спосіб нанесення на полотно найтонших мазків фарбою і назвав це “пльонтанізм” від слова “пльонтати”. Як казав митець, пльонтанізм виник, коли він побачив голі дерева.
Він народився на Тернопільщині. За радянських часів не визнавав соцреалізму, тяжів до авангарду, його творчість офіційно була не бажаною, тому змушений був емігрувати. Тривалий час жив в Австралії, Канаді, США. “У нас багато талановитих людей і наперекір усьому вони самі себе роблять. І я себе зробив наперекір усьому. Все життя мені заважали. Ніхто ніколи мені ні в чому не допомагав, не підтримував. Перш за все, наша держава! Україна ні на копійку мені нічого не зробила. У моїй майстерні були різні президенти, але вони не дали мені нормального приміщення, аби я мав де працювати.”.
Творчість народного художника України Івана Марчука має шалений попит серед вітчизняних та іноземних колекціонерів.
Многая літа!

peredplata

Залишити відповідь