У масках і рукавичках. Рада без обговорення проголосувала закони проти Covid-19.

Верховна Рада зібралася на позачергове засідання.

Депутати в сесійній залі – у масках і рукавичках. Їх зареєструвалися 292.

 

Спікер Дмитро Разумков ставив на голосування законопроєкти без обговорення. За секунди парламентарії їх ухвалювали.

 

Зокрема, вносили зміни до законів щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (COVID-19), забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій.

Законопроєкт № 3275 вносить зміни до Податкового, Митного, Цивільного кодексів, Кодекси законів про працю, про адміністративні правопорушення, до законів “Про зайнятість населення”, “Про банки і банківську діяльність”, “Про державне регулювання виробництва і обсягу спирту етилового, коньячного і плодового” та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада сьогодні проведе ще одне засідання

Змінами вводиться підтримка для працівників і роботодавців в умовах поширення коронавірусу. Пропонується розширити основи для продовження процесуальних строків, встановлених судом або законом, пише “Інтерфакс-Україна”

Документ спрощує виробництво продукції, необхідної для протидії поширення коронавірусу.

Законопроєкт також гарантує виплати соціальної допомоги, пролонгує термін звернення за соціальною допомогою і термін її виплат.

Вводиться відстрочка подачі звітів статистичної інформації до контролюючих органів.

Зокрема, у Кодекс законів про працю вноситься норма про гнучкий режим робочого часу, дистанційної (на дому) роботі.

Також внесли зміни до Кримінального процесуального кодексу щодо судового контролю над дотриманням прав і свобод громадян у кримінальному провадженні на час карантину.

Йдеться про те, щоб на період карантину забезпечувалося право людини на участь в судовому засіданні, своєчасне продовження строків тримання підозрюваних (обвинувачених) під вартою і в цілому дотримання завдань і принципів кримінального провадження.

peredplata