Український плавець Максим Крипак став 10-разовим чемпіоном Паралімпійських ігор

Фінальний день змагань із плавання на Паралімпійських іграх-2020 у Токіо розпочався для України з чергового “золота” Максима Крипака. Спортсмен був найшвидшим на дистанції 200 метрів комплексним плаванням у класі SM10.

Крипак став лідером кваліфікації з часом 2:12.78. У фіналі він підтвердив статус фаворита та показав результат 2:05.68, припливши до фінішу першим і побивши паралімпійський рекорд іншого українця Дениса Дуброва.

У Токіо це вже п’яте “золото” Максима. Раніше він перемагав на 100 і 400 м вільним стилем, а також на стометрівках на спині й батерфляєм. Крім того, Крипак завоював на цих Іграх “срібло” на 50 м вільним стилем і “бронзу” в естафеті.

Таким чином українець став найтитулованішим спортсменом Паралімпіади в Токіо. Він очолює список з сімома нагородами.

Загалом це 15-та паралімпійська медаль Крипака в його кар’єрі та десяте “золото”. Завдяки успіху в Токіо плавець побив український рекорд за кількістю титулів на Паралімпіадах та став найуспішніим паралімпійцем в історії зібрної.

Медаль Крипака стала ювілейною 90-ю для збірної України на цій Паралімпіаді та 22-ю золотою.

Плавання. 200 метрів комплексне плавання. Чоловіки, клас S10

1. Максим Крипак (Україна) – 2:05.68
  2. Стефано Раймонді (Італія) – 2:07.68
  3. Бас Таккен (Нідерланди) – 2:11.39

Це шоста медаль і друге “золото” України в десятий день Паралімпіади-2020.

Хто такий Максим Крипак

• 26-річний параатлет, що представляє Харків і виступає в плаванні.
  • 5-разовий переможець Паралімпійських ігор-2016 у Ріо-де-Жанейро, 4-разовий чемпіон Токіо-2020.
  • 5-разовий чемпіон світу та 10-разовий чемпіон Європи.
  • Крипак розпочав займатись плаванням у віці 6 років, змагався на рівних із представниками олімпійського плавання. Однак через погіршення стану здоров’я був змушений перейти в параплавання.
  • Крипак має аномальний розвиток правої нижньої кінцівки та виступає в паралімпійській категорії S10, до якої належать спорстмени з мінімальним ушкодженням тіла, що впливає на функціонування ніг, або ж з ампутованою ступнею чи кінцівкою нижче коліна.

Усі медалі України на Паралімпіаді-2020 (дев’ятий день)