Інспекторам заборонили зупиняти автомобілі «для профілактики».

 
Український суд виніс рішення, згідно з яким зупинка транспортного засобу з причин “профілактики” з боку інспекторів є неправомірною. А якщо так, то і вимога надати водійські права теж є порушенням закону.

Про це повідомляє Асоціація автомобільного транспорту та інфраструктури (ААТІУ).

Судовому рішенню передувала скарга водія. Інспектор зупинив його автомобіль і попросив пред’явити документи на право керування. Водій поцікавився причиною зупинки. Поліцейський послався на “профілактичні заходи”.

Водій відповів, що така причина зупинки відсутня в законі і, як наслідок, відмовився пред’являти документи. Інспектор виніс постанову через відмову показати документи, якою оштрафував водія на 425 грн на підставі ч.1 ст. 126 КУпАП. Автомобіліст не погодився з таким рішенням інспектора і оскаржив штраф у суді.

Суд же, розглядаючи справу, детально проаналізував перелік підстав для зупинки транспортного засобу, які наведені в ст. 35 Закону “про Нацполіцію”, і такої підстави як “профілактичні заходи” там не знайшов. Виходячи з цього, судді дійшли висновку, що вимога поліцейського показати посвідчення є неправомірною.

Паралельно визнали і штраф поліції незаконним, скасувавши постанову. За подібні витівки тепер можуть притягнути самого інспектора.

peredplata