Викрадення лідера Робітничої партії Курдистану Абдули Оджалана

 Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Тяжко сказати якою була б реакція президента Туреччини Реджепа Ердогана якби операція “Авеню” (Вагнергейт) таки відбулася б із задіянням літака “Турецьких авіаліній”. Але хочу сказати, що турецькі спецслужби діють у світі не менш зухвало як і ізраїльський Моссад, американське ЦРУ, чи британські МІ5 і МІ6. Тому хочу розповісти про операцію “Довгі руки”.
Захоплення лідера курдських сепаратистів Абдулли Оджалана стало найгучнішою та наймасштабнішою операцією турецької служби безпеки MIT. У ній брали участь армійські підрозділи турецької армії, співробітники “Моссаду” та ЦРУ, італійські, грецькі, російські та кенійські дипломати, розвідники та офіційні особи. У тому числі і деякі українські політики, зокрема Олександр Мороз. Багато хто з них, втім, не здогадувався не лише про свою роль у цій операції, а й навіть про її існування.
Глибокої ночі 15 лютого 1999 року до резиденції грецького посла в Кенії Георга Костулоса несподівано увірвалися кілька десятків турецьких командос. Вони скрутили Абдуллу Оджалана, що знаходився там, і кинули його в автомобіль, що чекав. В аеропорту кенійської столиці Оджалана посадили в літак і насильно вивезли до Туреччини.
Версія адвокатів була досить переконливою: якщо турки викрали Оджалана (порушили права людини!), та ще знехтували при цьому всіма дипломатичними нормами (увірвалися на територію чужої держави до резиденції чужого посла!), то світова спільнота має негайно вимагати звільнення курдського лідера.
Однак світова спільнота мовчала. Греція не квапилась заявити Туреччині ноту протесту щодо вторгнення на територію свого посольства. Кенійська влада теж, схоже, не мала нічого проти присутності в країні турецьких військових. Усі вирішили змовчати. Змовчала навіть Росія.
Коли турецький мільйонер Джефіт Каглар погодився позичити турецькому уряду свій особистий Falcon 900-B, він навряд чи міг уявити, що цим увійде в історію. Тільки після того, як його Falcon благополучно приземлився на одній із турецьких військово-повітряних баз недалеко від Стамбула, Каглару повідомили, що саме на його літаку до Туреччини було доставлено Абдуллу Оджалана, лідера Робочої партії Курдистану (РПК).
Наступного дня про захоплення знаменитого терориста дізнався весь світ. Перервавши звичайні передачі, турецьке телебачення передало виступ прем’єр-міністра Булента Еджевіта, який повідомив, що обіцянка, дана їм турецькому народу, виконана: “З третьої години ранку сепаратист Оджалан перебуває в країні”. Після цього Еджевіт коротко подякував “збройним силам і службі безпеки MIT” за успішно проведену операцію. За словами прем’єра, захоплення Оджалана готувалося кілька тижнів і про це знали не більше 10 офіцерів збройних сил та MIT.
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять, люди сидять та у приміщенні