Відновлену переправу в Глиниці знову розмила річка – відео

У Чернівецькій області річка Прут знову затопила тимчасову переправу в селі Глиниця, яку було відновлено Службою автодоріг у середу, 5 січня.

Про це кореспонденту molbuk.ua повідомили місцеві жителі.

 

Вони, зокрема, надали відеозапис, на якому видно, що станом на ранок відновлену переправу повністю змило водою.

“Жителі в розпачі! Нема переправи! Ми налаштовані рішуче – або автомобільний розбірний міст, або зміна підрядника”, – повідомила місцева мешканка Світлана Вишневська.

Що відомо про переправу в Глиниці

Нагадаємо, у неділю внаслідок підняття рівня води у річці Прут затопило тимчасову переправу в селі Глиниця, яка з’єднувала цей населений пункт з Дубівцями.

Цю переправу встановили у зв’язку з капітальним ремонтом моста у Глиниці, який мають завершити до кінця 2022 року.

На затопленій переправі у неділю застрягали автівки, а людям доводилося переходити річку вбрід. Окрім того, рятувальникам доводилося діставати з річки затоплені автівки, якими водії намагалися переїхати переправу.

Ситуацію з відсутністю мосту ускладнювали фури, які їхали довколишніми селами, через що у мешканців тріскали хати.

У вівторок кілька десятків людей розпочали акцію протесту в Глиниці з вимогою до місцевої влади щодо встановлення розбірного автомобільного моста. Пікетувальники блокували рух транспорту на дорозі до Вижниці. Наступного дня акцію протесту припинили після того, як до села прибула техніка, яка почала відновлювати переправу. Однак вона простояла не більше години.

На Буковині проїзд до Вижницького району планують організувати через переправу у селі Неполоківці, яка розташована поблизу гравійно-піщаного кар’єру.

Про це кореспонденту повідомив голова Чернівецької районної державної адміністрації Дмитро Козарійчук.

За його словами, керівництво РДА домовилося із представниками кар’єру про запуск транспорту через переправу через річку Прут, яка знаходиться у Неполоківцях. Транспорт курсуватиме цим шляхом на період вирішення проблеми із переправою в селі Глиниця, яку сьогодні вдруге змило водою.

“Ця переправа знаходиться між Неполоківцями, Брусницею і Глиницею. У мене є домовленість з керівництвом кар’єру. Весь транспорт зможе рухатись тією дорогою і ніхто не чинитиме перешкод”, – повідомив Козарійчук.

Окрім того, посадовець сказав, що нині РДА займається вирішенням питання можливого перевезення до Глиниці тимчасової переправи, яка раніше була встановлена у селі Маршинці, коли там відбувався капітальний ремонт моста.