Зрадника, якого СБУ викрила на передачі позицій «Азова», засуджено до 16 років позбавлення волі

Шевченківский районний суд м. Чернівці виніс тюремні вироки ще двом зрадникам України, яких викрила СБУ. Громадяни отримають по 16 і 10 років позбавлення волі відповідно за те, що працювали на окупантів.
Серед них – уродженець Києва, який до січня 2021 року передавав своїм російським кураторам інформацію про місцезнаходження корпусів добровольчого батальйону «Азов».
Потім він виїхав з України і працював на ворога дистанційно з однієї з країн Близького Сходу.
З початком повномасштабного вторгнення рф «повернула» його в Україну.
Він мав розвідувати місця розташування резервуарів з пальним та дислокацію українських військових підрозділів на Буковині.
За результатами одержаних даних ворог планував здійснити диверсії, у тому числі вибухи на об’єктах залізниці та логістичних складах. Проте зрадник був затриманий у Чернівцях співробітниками СБУ, а його спільник – у Чернігові.
Суд визнав обох фігурантів винними у вчиненні злочинів: киянина засудив за державну зраду й участь у терористичній організації до 16 років позбавлення волі, а його спільника – до 10-ти.
 
 Коментар речниці СБУ в Чернівецькій області Лесі Федоренко:
За інформацією слідства, уродженець Києва у 2017 році через заборонену в Україні соціальну мережу «Вконтактє» налагодив переписку із користувачем з рф та на його запрошення прибув до держави-агресора. Там зловмисник познайомився з трьома чоловіками, один із яких виявився представником фсб рф, і запропонував свої «послуги». Зрадник до січня 2021 року передавав своїм кураторам інформацію про місцезнаходження корпусів добровольчого батальйону «Азов» Національної гвардії України та про військовослужбовців цього формування. Потім він виїхав до однієї з країн Близького Сходу і вже звідти передавав представнику фсб інформацію, отриману від свого спільника з Чернігівщини – детальні звіти про перебування і кількість особового складу ЗСУ тощо.
 
 

peredplata