Що чекаемо?

Соціологічна група “Рейтинг”

 

Двадцять п’яте загальнонаціональне опитування:

СПРИЙНЯТТЯ ЗАГРОЗ НА ЗИМУ 2023-2024

 

До Вашої уваги результати  25 хвилі національного опитування «Україна в умовах війни», проведеного  Соціологічною Групою Рейтинг. Темою дослідження  було сприйняття загроз та очікувань зими 2023-2024

 

 

Ключові моменти: 

За очікуваннями половини опитаних ситуація загалом в Україні цієї зими залишиться незмінною (51%).
Ще 25% очікують взимку на покращення, 21%  погіршення.

Українці очікують взимку покращення ситуації на фронті, але погіршення в економіці. Очікування стосовно ситуації на фронті є найбільш оптимістичними: у покращення вірять 46%. За песимістичними очікуваннями лідирує економіка: 34% респондентів очікують на погіршення у цій сфері.

Порівняльні оцінки потенційної ситуації з енергопостачанням цієї зими є позитивними  опитані вважають, що ситуація буде кращою порівняно з минулим роком (41%) або ж буде такою ж як минулого року (49%).

Майже 75% українців готувалися до можливих проблем з енергопостачанням взимку. Серед найбільш популярних заходів підготовки виокремлюється придбання ліхтариків та батарейок, підготовка запасів їжі, акумуляторів та генераторів.

72% опитаних вказали, що у їхньому населеному пункті є “Пункт незламності”. Водночас у сільській місцевості майже 40% мешканців зазначили, що їхньому населеному пункті “Пункт незламності” відсутній.

Більшість українців (74%) у випадку відсутності електроенергії протягом тижня не планують покидати своє житло.

Майже 80% українців почувають себе безпечно у своєму населеному пункті. Найменшу безпеку відчувають мешканці прифронтових та деокупованих регіонів, а також люди середнього і старшого віку, мешканці міст і менш забезпечені громадяни.

Близько третини українців оцінюють загрозу ракетного удару по їхньому населеному пункту як високу. Найбільше таких серед мешканців Києва (57%), а також прифронтових та деокупованих територій (близько 42%).

Близько половини українців вважають, що завжди необхідно оголошувати повітряну тривогу під час злетів МіГів, що можуть нести “кинджали”. Водночас близько 40% українців (з них більшість киян  59%), зазначають про доцільність диференціації тривог в залежності від ситуації та реальності загрози. 

Якщо оцінюючи минулий рік 87% вважали, що нація була згуртована, то станом на зараз таку оцінку надали 64%. 

Більше подробиць у вкладеному файлі та за посиланням.

https://ratinggroup.ua/research/ukraine/dvadcyat_piyate_zagalnonacionalne_opituvanny_spriynyattazagroz_na_zimu_2023-2024.html

peredplata