Чернівецька міська рада приховує бюджет міста

Чернівецька міська рада приховує бюджет містаСеред міст західних областей України найвідкритіші міські бюджети у Хмельницьку та Львові. Найзакритіші у Тернополі, Чернівцях та Ужгороді про це повідомляють експерти Центру Політичних Студій та Аналітики,які проаналізували інформацію про міські бюджети на сайтах міських рад обласних центрів.

В половині міст обласних центрів західного регіону існують розділи сайту «міський бюджет», де зібрана інформація про головний фінансовий документ міста. На тих сайтах, де такого розділу нема, звіт про виконання бюджету можна шукати або в рішеннях міських рад, або за допомогою пошуку, проте часом навіть такими шляхами не вдається знайти потрібну інформацію.

Немає спеціального розділу про міський бюджет на сайтах міськрад Ужгорода, Чернівців, Рівного і Тернополя.
Незручність отримання інформації про бюджети міст є результатом недбалості чи свідомого нехтування вимог законодавства.

Експерти радять міським радам створити на своїх сайтах розділи «бюджет» та «міські програми», та наповнити їх інформацією про планові та фактично виконані бюджети та міські програми відповідних міст за останні 5 років.

Також необхідно поширювати публікації всіх додатків до місцевих бюджетів, пояснювальних записок до звітів про виконання місцевих бюджетів, паспортів та звітів про виконання міських програм.

Нагадаємо, що відкритість інформації про витрачання грошей платників податків є запорукою зменшення рівня корупції в країні. Саме тому, чиновникам варто замислитись, до чого призводять їх навмисні дії, чи бездіяльність щодо неякісного висвітлення бюджетної інформації на веб-сайтах.
Детальна інформація по моніторингу сайтів кожного з міст (аналітичні матеріали) за адресою:
http://cpsa.org.ua/news/ogljad_dostupnosti_bjudzhetnoji_informatsiji_na_sajtah_miskrad_zahidnij_region