Крик душі
«Досі ніяк не можемо розібратися, яка вартість хліба виробництва ПАТ «Чернівецький хлібокомбінат», бо нині вона у різних магазинах різна, до того ж, коли він вироблений з борошна і вищого, і першого ґатунку мусимо платити ту ж саму ціну, – крик душі чернівчан Марії Василівни Пилип’як, Октавіана Петровича Грищука, Лідії Миколаївни Іванченко. Нам подобається асортимент і смак виробів цього підприємства, останнім часом все частіше купуємо найбільш «ходовий» – «Орільський». І саме цей сорт доволі часто буває дуже гарно випечений, і борошно біле-біле. А буває, що хліб сірого відтінку і дуже кришиться… Як правило, аби купити хлібо-булочні вироби, відвідуємо магазин, котрий розміщений на території ринку «Формаркет» або ж «Пан Жопан», що на проспекті Незалежності (зупинка «Мікрорайон»). То у «Формаркеті» буханка «Орільського» коштує 4 гривни, а на «Мікрорайоні» – 3 гривни 90 коп. Запитання до продавців, чому іноді за ту саму ціну ми отримуємо різної якості продукт, як правило залишаються без відповіді – мовляв, ці питання не до них. Тоді хто може на них відповісти? Чи правомірно магазини вимагають ту ж саму ціну за вироби різної якості»?
Писк влади
Домовитися про коментар з цього приводу у юридичній службі публічного акціонерного товариства «Чернівецький хлібокомбінат» не вдалося – наданий його працівниками телефон 54 68 79 мовчав впродовж двох днів.
Юрист Державної інспекції з захисту прав споживачів у Чернівецькій області Зоя Штогрин пояснює, що у випадку, про який йдеться, покупець (споживач) має право звернутися до інспекції. Але у магазині варто отримати розрахунковий документ (чек), аби можна було переконатися, що це саме такий товар, такого виробника та постачальника саме тут придбаний та перевірити супровідні документи – накладні, сертифікат якості, дату виготовлення, термін придатності товару. Звісно, слід долучити і придбаний товар, у конкретному випадку хлібину для перевірки. До речі, споживач має право самостійно вимагати супровідні документи у продавця, який зобов’язаний надати їх за вимогою. У випадку відмови у заяві до інспекції з захисту прав споживачів це також вказується. Надавати ж заочну оцінку будь яким діям постачальників чи продавців хліба без звернення та відповідних документів фахівці, звісно, не будуть. Але кожному споживачу варто не забувати про розрахункові документи на той товар, який вони вирішили придбати. Чеки допоможуть без особливих проблем з’ясувати всі обставини та покарати (якщо на це будуть підстави) винних.
Наталія Брянська