На Буковині 17 сімей виганяють з гуртожитку на вулицю ВІДЕО

На Буковині 17 сімей виганяють з гуртожитку на вулицю ВІДЕОЖитловий скандал у смт. Глибока Чернівецької області триває вже майже 3 роки. Колишніх співробітників ліцею, якому належить будівля гуртожитку №1, судами виганяють на вулицю. Люди, відстоюючи своє, вийшли на мирний пікет Глибоцької райдержадміністрації під гаслом «Незалежні, але й бездомні».

\”Зараз буде проходити сесія районної ради. Там буде і голова райдержадміністрації Микола Загарюк, і директор Глибоцького професійного ліцею Микола Макаревич та інші причетні до цього люди. Людей із гуртожитка виганяють на вулицю, а звільнені квартири продають. Уже не одне житло зайняли нові покупці. А людям розповідають, що туди повинні поселяти учнів ліцею. Тому сьогодні ми вимагатимемо припинення виконавчих дій щодо примусового виселення людей», – говорять активісти Шкеть, Дабула і Боднарюк.

Після того, як мітингувальники простояли майже 2 години перед адміністрацією, до сесійної зали їх так і не пустили. Голова райради Валерій Ротар відмовив мешканцям першого гуртожитка, аргументуючи це тим, що сесія у них – урочиста. Тому заслуховувати їхні вимоги просто немає часу. Опозиційні депутати районної ради стали на захист людей і зазначили, що у регламенті поняття «урочистої сесії» немає, а вислухати людей потрібно, бо вже завтра вони можуть опинитися на вулиці. З невідомих причин голова райради вирішив одноосібно надати слово лише директору ліцею Макаревичу, який почав виправдовуватися перед депутатами, мовляв, він робить все правильно, напевно відчуваючи, що його незаконні дії можуть призвести до втрати щонайменше посади. Попри заборону міліції та провокативних дій заступника голови райради Петра Тимофтія, який незаконно наказав охоронцю не впускати людей на прийом до керівництва, мітингувальникам все ж удалось потрапили у залу. Після цього, речі, які відбувалися на сесії, втратили будь-який логічний зміст. Усі депутати від Партії регіонів колективно вийшли із зали (до слова, перед сесією саме проходило засідання фракції – авт.). Тобто, заслуховувати вимоги мітингувальників залишилися тільки опозиційні депутати від УДАРу, БЮТу і Фронту Змін. Сам же голова райдержадміністрації, показуючи приклад для своїх однопартійців, немов зник із лиця землі – півторагодинні пошуки його у Глибоці закінчилися невдало. Микола Георгійович не відповідав ні на дзвінки, ні з’являвся у будь-якому людному місці. На прийом до нього так і не потрапили…

Віталій Чоботар, колишній начальник служби у справах неповнолітніх Глибоцької райдержадміністрації, захищаючи дітей, яких мали виселити, був звільнений із посади: «На той час я входив до складу комісії з питань прав дітей. Із 12 членів комісії, я один голосував проти того, щоб ці сім’ї, у яких є неповнолітні діти, вигнали на вулицю. Кожного разу після засідання комісії мені доводилося писати окрему думку. Через деякий час мені повідомили, що я звільнений за систематичні порушення в роботі. Це ніщо інше, як тиск з боку влади, а саме керівника району – Загарюка».

Не отримавши бажаних результатів, мешканці гуртожитку вирішили не здаватись ні перед якими перешкодами. Тому вони і надалі будуть мітингувати, як не перед Глибоцькою райдержадміністрацією, то перед Кабміном чи Адміністрацією Глави держави.

Олена СЛАВСЬКА