В Чернівцях люди спробували, як це їздити на інвалідних візках вулицями міста

В Чернівцях люди спробували, як це їздити на інвалідних візках вулицями містаЧернівці вже кілька років поспіль входять до переліку найкомфортніших міст України. Вочевидь, що цей перелік складали люди, яким не довелося бути прикутими до інвалідного візка. Комфортність столиці Буковини 17 вересня запропонували перевірити мешканці міста з обмеженими можливостями усім бажаючим. Охочих бодай на годину спробувати нелегкої долі візочника виявилося небагато, ті ж хто наважився, на щастя, залишилися цілими після «прогулянки» на інвалідному візку середмістям Чернівців.

Ініціатива проведення флеш-мобу «Два кроки» належить чернівецькій журналістці Ірині Сагайдак. Суть акції полягає у тому, що здорові люди сядуть у інвалідні візки та разом із людьми-візочниками проїдуться містом, аби випробувати його доступність. «Свого часу я зробила кілька сюжетів про людей з обмеженими можливостями, їх становище мене прикро вразило. Через недоступність та складність пересування вулицями міста, такі люди часто змушені сидіти вдома. Ця акція має на меті привернути увагу громадськості та влади до проблеми недоступності міста для людей-візочників», – зазначила Ірина Сагайдак.

Учасники флеш-мобу проїхалисяся на візках до залізничного вокзалу, а звідти повернулися громадським транспортом.

«Дуже складно. Я двічі майже перевернулася, якщо б мене не підхопили, я б упала на проїжджу частину. Дуже важко пересуватися по тротуарах з розбитою бруківкою. У багатьох місцях по тротуару неможливо проїхати, доводиться виїхати на проїжджу частину. У багатьох місцях дуже високі бордюри. Я самостійно не могла через них проїхати», – каже Наталія Гушул, яка спробувала на візочку проїхати від Соборної до Центральної площі.

«Умови треба робити не тільки для нас, візочників, але й для всіх мало мобільних груп населення: вагітних, матусь з дитячими візочками тощо. Я дуже часто чекаю, коли багато людей проходять по пандусу, хоча поруч є сходи. Чому не зробити так, щоби всім було зручно. Більше того, оті пандуси десь відсотків на дев’яносто робляться не за нормами. На них і шию можна зламати», – розповіла Валентина Добригіна, голова Чернівецької обласної громадської організації інвалідів-візочників «Лідер».

За її словами, ті візочники, які забезпечені власним автотранспортом мають менше проблем з пересуванням. Однак у Чернівцях знайти на стоянці місце для інваліда – справжня пригода. Якщо такі місця є на парковці, як правило вони постійно зайняті. Ті ж, хто змушений користуватися громадським транспортом – відчувають на собі усю «комфортність».

«Колись і я ходила, я не знала цих проблем. А проблем, як виявилося є дуже багато. При чому така ситуація по всій Україні», – підкреслила Валентина Добригіна.

Джерело та світлина БукІнфо (с)

peredplata