Цього тижня станеться повне сонячне затемнення

Цього тижня станеться повне сонячне затемненняПовне сонячне затемнення станеться цієї неділі – 3-го листопада. Спостерігати за подією планетарного масштабу можна буде в північній і центральній частинах Атлантичного океану, а також в Африці. Тінь від небесного світила пройде повз Землю на відстані 13,5 тисяч кілометрів.

Окремі фази затемнення можна буде спостерігати на східному узбережжі США і Канади, на островах Карибського моря і в північній частині Південної Америки, включаючи значну частину території Бразилії, а в середині дня – практично по всій Африці, тому саме туди і відправляються астрономи з усього світу.

Експерти стверджують, що цьогорічне затемнення буде гібридним. Його особливість полягає в тому, що почнеться воно як кільцеподібне, а в процесі перейде в повне. Шанс поглянути на нього випадає досить рідко, пише \”Комсомольська правда\”.

Наприклад, в Росії побачити, як сонячний диск повністю затулить місяць можна не раніше ніж через 60 років. Триватиме надзвичайна подія протягом всього 15 секунд.

Джерело

Новини Партнерів