З 1 листопада оцінку нерухомості в Україні будуть проводити комп\’ютери

З 1 листопада оцінку нерухомості в Україні будуть проводити комп'ютери Комп\’ютерні програми зможуть проводити оцінку нерухомості за 7 хвилин та без виїзду на місце.

З 1 листопада українців почнуть змушувати проводити обов\’язкову оцінку нерухомості за новими правилами та розцінками. Зміни мали початися ще з 1 серпня. Але тоді не вистачало сертифікованих фахівців-оцінщиків, та й процедура була незрозумілою. Щоправда, вона такою й залишилася. Тепер при купівлі-продажу квадратних метрів українці платитимуть податки не з суми угоди, а з оціночної вартості, зазначеної у висновку оцінювача. Оцінка здійснюватиметься не \”вручну\”, а за допомогою спеціальної комп\’ютерної програми.

\”Створив і запатентував програму Український інститут управління якістю оціночної діяльності – громадська організація, створена два роки тому. За користування своєю програмою вона не стягуватиметься фіксовану плату, а візьме 80% від комісії, яку оцінювач буде брати з клієнта. Тобто собі оцінювач за свої послуги зможе залишати лише 20%\”, – розповів віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников у коментарі Вестям.

Але поки що про програму ніхто точно нічого не знає. Є лише чутки. Серед них – неймовірна швидкість оцінки. 5-7 хвилин і оцінка за допомогою комп\’ютера готова. Програма буде видавати не тільки конкретну вартість об\’єкта, але й розмір комісії, яку оцінювач може стягнути з клієнта за свої послуги.

\”Така автоматизація виллється в проблеми, бо таким чином можна оцінювати лише типові об\’єкти. Але типового житла у нас не так вже й багато. На одній і тій же вулиці будинки можуть і не бути аналогами: один – хрущовка, інший – ні. І вартість може відрізнятися в два рази\”, – розповіла директор оціночної фірми Тетяна Павлюк. Нагадаємо, що через нову систему оцінки нерухомості українці платитимуть за неї в 7 разів більше. Експерти пояснюють, що Кабмін відклав \”катастрофу\”, бо не існує програм, які він вимагає, та схвалених оцінювачів.

Джерело ТСН

Новини Партнерів