У Чернівецькій області енергетики розчистили більше 1780 кілометрів повітряних ліній

 Енергетики вимушені розчищувати лінії електропередачі від надмірних насаджень майже щодня. Ці роботи виконуємо і зараз взимку, і упродовж інших сезонів теж, увесь рік. Ви ж знаєте, – природа завжди візьме своє. Там, де ми восени та взимку почистили повітряні лінії від порослі – влітку зелені насадження знову відновлюються.

Єдиний спосіб уникнути обрізки гілок – не насаджувати кущі і дерева під лініями електропередачі (ЛЕП). Оскільки під ЛЕП або вдовж ліній у більшості випадків рослинність вже давно насаджена, її доводиться обрізати. Бо є така закономірність: якщо є гілля у дротах – отже, у людей не буде світла. Адже дерева і чагарники в межах охоронних зон ЛЕП зазвичай призводять до аварійних відключень. Від  контакту гілок з проводами під напругою може виникнути коротке замикання, під час буревію гілки і дерева можуть обірвати провід. У спеку зростає вірогідність виникнення пожежі, а в дощову погоду збільшується загроза ураження електричним струмом. Погодьтеся, це завдає значно більшої шкоди, ніж просто дерево з обрізаним гіллям, яке все-одно виросте.

 Упродовж минулого 2024 року по Чернівецькій області працівники Обленерго розчистили 1780,29 кілометрів ліній електропередачі від надмірних насаджень. За класифікацією напруг розподіл такий:

*ПЛ-0,4 кВ – 1035,58 км;

*ПЛ-10 кВ – 715,91 км;

*ПЛ-35-110 кВ – 28,8 км.

 На поточний 2025 рік вже запланували розчистити понад 1110 кілометрів повітряних ліній усіх класів напруг по всій області. Але, як показує практика, фактичний кілометраж виконаної роботи завжди перевищує запланованим.

 Бо наше завдання – забезпечити нормальну роботу ліній електропередачі (ЛЕП) і подати вам напругу. Тому серед завдань у комплексі робіт з технічного обслуговування мереж, розчищення ЛЕП від надмірної порослі – одне із найбільш вагомих. У цьому контексті хочемо наголосити, що згідно з чинним законодавством, організовувати та здійснювати роботи з належного утримання дерев, які ростуть в охоронних зонах повітряних ЛЕП, повинні власники.

 

А саме:

*на об’єктах  благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів;

*на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;

*на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовники чи власники цих територій;

*на безгосподарних територіях – місцеві органи самоврядування;

*на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

 Шановні споживачі!

Звертаємо вашу увагу, що такі роботи неможливо виконати під напругою, тому на час обрізки дерев та насаджень в межах охоронних зон повітряних ліній планується тимчасова перерва в електропостачанні абонентів, про що за п’ять днів до відключення попереджаємо на сайті у рубриці Інформація про відключення – Планові https://oblenergo.cv.ua/shutdowns/

Джерело: пресцентр АТ Чернівціобленерго

 

 

 

peredplata

Залишити відповідь