У березні Україні загрожує 8 природних катастроф і 18 – техногенних

У березні Україні загрожує 8 природних катастроф і 18 - техногеннихУ Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях та Криму висока ймовірність зсувів, а в Донецькій області – техногенних катастроф, повідомляє TCH.ua

Міністерство надзвичайних ситуацій очікує у березні 4-8 надзвичайних ситуацій природного характеру та 14-18 – техногенного.

Найбільший ризик виникнення НС природного характеру, за даними МНС, – у Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Чернівецькій областях та Криму.

Зокрема, у березні висока ймовірність виникнення НС геологічного характеру, насамперед зсувів, у Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях та Криму.

Висока ймовірність НС геологічного характеру також на зсувних ділянках у зонах впливу водоймищ Дніпровського каскаду та міських агломерацій Дніпропетровської, Донецької, Київської Кіровоградської, Одеської, Полтавської, Херсонської, Чернігівської областей, Києва та Севастополя.

У березні існує ймовірність підтоплення у південних і центральних областях.

У березні поточного року висока ймовірність виникнення небезпечних інфекційних захворювань, особливо сальмонельозу, гострих кишкових інфекцій, ГРВІ.

За статистикою, найбільший ризик їх виникнення в Дніпропетровській, Київській, Львівській, Луганській, Одеській областях та Криму.

У березні є тенденція до зменшення кількості надзвичайних ситуацій через пожежі й вибухи, а також внаслідок аварій на електроенергетичних системах.

Зате в цей час збільшується середня кількість НС через аварії на транспорті та аварії у системах життєзабезпечення.

У територіальному відношенні особливо високі ризики виникнення НС техногенного характеру у березні очікуються в Донецькій області.

Високий ризик виникнення НС техногенного характеру у Луганській, Львівській, Одеській та Рівненській областях.

У цілому ж аналіз статистичних даних, як підкреслює МНС, показує, що протягом 1997-2011 років кількість НС у березні фіксується практично на рівні показників лютого, навіть на 1,5% менше. У лютому 2012 року у МНС очікували 5-11 НС природного характеру та 9-14 – техногенного.

peredplata