Буковинські школи знищують, тобто оптимізують

Буковинські школи знищують, тобто оптимізуютьВ області продовжується процес оптимізації мережі закладів освіти області та приведення її у відповідність до фінансових можливостей регіону. Та і в краї суттєво зменшилась кількість учнів, передає прес-служба ОДА. Так, у 2008-2009 навчальному році здобувало освіту 103,8 тис. учнів, у попередньому – 102,1 тис., у 2010-2011 н.р. – 97,6 тис. учнів. Зменшення учнів відбулося практично в кожному районі області. А тому, мовляв, і шкіл стільки не потрібно.

В регіоні 25 малочисельних шкіл, що складає 6% від загальної їх кількості. Малочисельних класів, де навчається до 10 учнів, в районах області на початок вересня цього року становить 638 – це 12,3% від загальної чисельності класів. Найбільше таких класів у Герцаївському районі – 98, Заставнівському – 63, Кельменецькому – 70 та Сторожинецькому – 75. Все це, на думку чиновників, зумовлює нагальну необхідність проведення оптимізації закладів освіти, при цьому наголосив, що оптимізація – це не закриття шкіл, а, насамперед, їх реорганізація, перепрофілювання. Так, на підставі відповідних рішень сільських рад реорганізовано, наприклад, 5 закладів освіти Новоселицького району в навчально-виховні комплекси, зокрема утворено Берестянський, Припрутський, Щербинецький, Жилівський та Форосненський НВК. З першого вересня планується закрити 2 початкові школи в селах Орестівка та Млинки Хотинського району і на їх базі відкрити 2 нових ДНЗ. Для забезпечення якісною освітою дітей сільської місцевості Сокирянського району школи сіл Волошкове, Кормань, Братанівка, Лопатів реорганізовано в навчально-виховні комплекси. Продовжується робота з реорганізації ДНЗ і ЗНЗ сіл Селище та Олексіївка в НВК. Рішенням сесії Старобросковецької сільської ради Сторожинецького району реорганізовано Старобросковецьку ЗОШ І-ІІ ст. у ЗОШ І ст. Така робота, за словами Михайла Бауера, проводиться в усіх районах області. Він також повідомив, що на розгляд сесії Чернівецької міської ради виноситься питання щодо реорганізації ЗОШ №42 міста Чернівці у навчально-виховний комплекс “Любисток”, що дасть можливість охопити дошкільною освітою 60 дітей. Рішенням сесії Чернівецької обласної ради закрито Чудейську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат, на базі якої з 1 вересня ц.р. почне функціонувати навчально-виховний комплекс.

Отака от оптимізація-ліквідація. А що робитиме влада, коли діти таки почнуть більше народжуватися? Чи цього владі вже аж ніяк не треба? Головне фінанси?

peredplata