Матері-героїні знову не відзначені

«Куди ми тільки не звертались – скрізь нам лише одне відповідали: «Ждітє», – крик душі багатодітних матерів села Волока Вижницького району Лідії Руснак, Орисі Марчук, Олени Чепиги, Олени Вишиван, Степанії Домітращук, Олімпії Чибір. – У кожної з нас по п’ятеро-семеро дітей. Ми подали документи на присвоєння звання «Мати-героїня» ще в грудні 2009 року. Спершу казали, що отримаємо посвідчення та одноразову допомогу в березні цього року, потім перенесли на червень, а тепер вже серпень, а ми й надалі без нічого. Хоча по телеканалах чиновники виступають й розповідають, як у сусідніх районах роздають звання та допомоги. То ми хіба не такі самі матері, які виростили та виховали дітей? Чи влада спеціально не хоче нам давати звання й думає, що ми їй це забудемо?»

У Вашківецькій міській раді нам повідомили, що ще минулого року всі документи на зазначених матерів були надіслані до району. А коли перепитували, що ж там з присвоєнням, то казали в районі, що Київ не дає. А більше ніяк вплинути на ситуацію, мовляв, не можуть.
А у Вижницькому райвідділі у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту кажуть, що всі документи скеровані до ОДА, а звідти – до адміністрації президента. А присвоєння звання «Мати-героїня» – це прерогатива президента. І варто пам’ятати, наголосили нам у відділі, що звання присвоюється за вагомий внесок у виховання дітей, а тому не кожна багатодітна матір удостоюється того звання. В будь-якому випадку, матерям, якщо в них виникають запитання, або вони хочуть дізнатися, чи отримають взагалі вони звання чи ні, потрібно звертатися до відділу.

Підготувала Надія Вірна

Новини Партнерів