СБУ викрила на Буковині групу осіб, які «вирощували» для російських хакерів ботів

СБУ викрила ділків, які допомагали забезпечувати російським хакерам анонімність в інтернеті та «вирощували» для них ботів

Про це інформує речниця СБУ в Чернівецькій області.

СБУ викрила на Буковині групу осіб, яка організувала функціонування мережі проксі-серверів. Завдяки такому інструменту користувачі можуть приховувати IP-адреси та анонімізувати свою діяльність у мережі інтернет.

Троє зловмисниківналаштовували ці проксі-сервери, а потім здавали в оренду. Оперативники встановили, що в більшості випадків такі послуги надавалисьюридичним та фізичним особамрф, котрі в подальшому використовували їх для здійснення DDOS-атак, несанкціонованого втручання в українські інформаційні ресурси, поширеннядеструктивного контенту тощо.

Окрім цього, правопорушники налагодили механізм реєстрації, наповнення та продажу громадянам держави-окупанта фейкових акаунтіву соціальній мережі «Вконтактє», які можуть використовуватись для функціонування ворожих «ботоферм».

Кошти за свої оборудкиділки отримували та переводили в готівку за допомогою заборонених на території України платіжних систем «Qiwi»та«WebMoney». 

Триває слідство.

Заходи з викриття протиправної діяльності здійснювали оперативники СБУ в Чернівецькій області спільно з відділом протидії кіберзлочинамНацполіції за процесуального керівництва Чернівецької окружної прокуратури.

 

 

 

peredplata