Безкоштовні обіди, спальні місця, меддопомога, розваги для дітей: у Чернівцях запрацювала гумбаза

Велика гуманітарна база, якою опікуються доброчинці з організації Remar S.O.S, запрацювала на Соборній площі у Чернівцях.
Раніше переселенці могли отримати тут безкоштовні гарячі обіди, нині ж розгорнули також велику зону розваг для дітей, ліжка, спальні місця, де, за потреби, можна переночувати та пункт надання медичної допомоги.
 
«Організація Remar має благодійні проєкти у 75 країнах світу. Дуже хотілося б прийти в Україну за інших умов, не у час війни, втілювати тут соціальні ініціативи. Однак нині ми працюємо у вашій державі із позначкою S.O.S, що означає – допомога потрібна терміново. Тож закликаю всіх звертатися до нашої бази тут, на Соборній площі, ми готові нагодувати, надати одяг, продукти на нічліг», – сказав керівник представництва Remar у Румунії Хуан Карлос Ґальвез.
 
За допомогу доброчинцям подякував начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Сергій Осачук.
 
«Ми вдячні благодійникам із далекої Іспанії, з іншого боку Європейського континенту, які прибули в Україну, щоби допомогти нашому народу вистояти у цій нищівній війні. Ми обов’язково переможемо, бо з нами весь світ. Це битва світлих демократичних мирних сил проти злої чорної навали, яка хоче перетворити наш народ на рабів ХХІ століття. Ми з цим ніколи не змиримося. І тому на території Чернівецької області будемо робити все, щоб переселенці могли отримати тут захист та найнеобхідніше. Сподіваюся, що дуже скоро ми зможемо дякувати іспанцям у мирній Україні», – сказав Сергій Осачук.
Він також вручив Хуану Карлосу Ґальвезу подяку від обласної військової адміністрації.
Гуманітарна база працює у трьох великих наметах. Тут щодня можуть нагодувати гарячими обідами більш як тисячу людей. Благодійники кажуть, що за потреби готові збільшити потужність.
 
📌 Роздавати їжу починають із 12:00. Також протягом дня можна отримати гарячий чай, каву або какао із печивом чи тістечками.
 
Крім того, відкрили ігрову зону з батутами для дітей, а у одному з наметів облаштували 120 спальних місць, де, за потреби, можна переночувати.
 
Розпочав роботу і пункт надання першої медичної допомоги. Людей приймають іспанські медики, вони працюють із перекладачами.
 
Загалом роботу гуманітарної бази забезпечують близько 30 волонтерів з Італії, Іспанії, Румунії, Аргентини, Бразилії, інших країн Європи, а також українці.
 
Доброчинці видаватимуть переселенцям також одяг, а з наступного тижня забезпечуватимуть їх продуктовими наборами. Це олія, макарони, крупи та інші базові харчі. Отримати таку допомогу родина зможе раз на тиждень.
Джерело: Чернівецька ОВА