Програма «Спорт-тайм» – лауреат конкурсу «Україна олімпійська 2014». А Мазурашу – кращий

Програма «Спорт-тайм» – лауреат конкурсу «Україна олімпійська 2014». А Мазурашу - кращийУперше Буковина «засвітилась» серед лауреатів у телевізійній номінації конкурсу серед спортивних журналістів «Україна олімпійська

Обласне відділення НОК України вперше направило на розгляд експертів XIV Всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів «Україна олімпійська», який щороку проводить НОК, десяток випусків програми «Спорт-тайм» (ОДТРК «Буковина»), і «дітище Ігоря Савчина» одразу зайняло гідне місце серед лауреатів у номінації «Найкраща циклічна спортивна телепрограма».

Вітаємо Ігоря Ярославовича, як автора і ведучого, інших причетних до виробництва цієї програми та весь телеканал «Буковина» з цим визнанням! Порталу SportBuk.com особливо приємно вітати, будучи офіційним партнером цього телевізійного проекту;)

З названим лауреатством творчу групу програми «Спорт-тайм» і особисто Ігоря Савчина та генерального директора ОДТРК «Буковина» Любов Годнюк вітає голова обласного відділення НОК України Іван Гешко.

На думку Івана Тарасовича, Буковина могла би бути і ширше представлена серед лауреатів у телевізійній номінації: «Дуже приємно, що нашу буковинську спортивну програму відзначили серед кращих в Україні, з чим я щиро вітаю Ігоря Савчина та його колег, які допомагають робити «Спорт-тайм». Ця програма є надійним інформаційним партнером нашого олімпійського відділення. Як і деякі інші інформаційні проекти, у т.ч. телевізійні. Думаю, якби формат конкурсу був трохи ширшим, ми цілком могли би мати і інших лауреатів, зокрема, у телевізійних номінаціях. На мою думку, варто було б відзначати окремо і найактивніші спортивні відділи телевізійних новин в регіонах, де, думаю, наш Сергій Батюк з ТВА мав би бути точно в перших рядах з його гіпер активністю. А телеканал «Чернівці» точно був би в лауреатах, якби була номінація на кшталт «Трансляції спортивних змагань на регіональних телеканалах». Але наразі конкурс має іншу конфігурацію. Тож я ще раз вітаю «Спорт-тайм» з першим лауреатством у конкурсі Національного Олімпійського комітету!»

Зауважимо, що програма «Спорт-тайм» вже була серед переможців аналогічного конкурсу, який проводився під патронатом НОК на Луганщині (відповідним обласним центром «Спорт для всіх»).

Лауреатів XIV Всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів «Україна олімпійська» визначала комісія Національного олімпійського комітету «Засоби масової інформації та пропаганда олімпійського руху». Як повідомляє сайт НОК (noc-ukr.org), експерти детально розглянули та обговорили роботи представників мас-медіа з 20 регіонів України.

Усі лауреати XIV Всеукраїнського конкурсу
серед спортивних журналістів «Україна олімпійська»:

Номінація «Найкраща громадсько-політична газета (відділ спорту)»

«Вечерняя Одесса» (м. Одеса), «Експрес» (м. Львів), «Вільне слово» (м. Рівне), «Ваш шанс» (м. Суми)

Номінація «Найкраща спортивна газета»

«Николаевские новости. Спорт» (м. Миколаїв), «Поділля-спорт» (м. Хмельницький), «Вболівальник» (м. Вінниця)

Номінація «Найкращий журнал року»

«Олімпійська арена» (м. Київ)

Номінація «Найкраща циклічна спортивна телепрограма»

«Спортленд», «Щоденник з чемпіонату України» (Кіровоградська обласна державна телерадіокомпанія, м. Кіровоград), «Спорт-тайм» (обласна державна телерадіокомпанія «Буковина», м. Чернівці)

Номінація «Найкраща циклічна спортивна радіопрограма»

«Постаті» (Львівське радіо», Львівська обласна державна телерадіокомпанія, м. Львів), «Овертайм» («Радіо-Ера FM, м. Київ), «Овертайм» (Сумська обласна державна телерадіокомпанія, м. Суми)

Номінація «Найкраще електронне видання (відділ спорту)»

Спорт.ua (м. Київ), УНІАН www.unian.ua (м. Київ), Фirtka.if.ua (м. Івано-Франківськ), Zaxid.net www.zaxid.net (м. Львів)

Номінація «Найкращі спортивні журналісти»

Анатолій Косий (м. Дніпропетровськ), Віктор Флентін (м. Хмельницький), Володимир Шафір (м. Вінниця), Василь Тріска (м. Львів)

Номінація «За відданість олімпійському руху»

Володимир Вардідзев (м. Запоріжжя), Віктор Береговий (м. Чернігів), Василь Гаджега (м. Ужгород)

Номінація «Дебют в спортивній журналістиці»

Тетяна Глушак (м. Вінниця), Марія Волошин (м. Львів)

Номінація «За висвітлення ролі жінок в спорті»

Микола Моторний («Сільські вісті», журнали «Олімпійська арена», «Жінка», м. Київ), Олександр Крупіца (газета «Вгору!», м Херсон), Наталія Васьо (журнал «Сто талантів», м. Львів)

Номінація «За найкраще висвітлення участі українських спортсменів у XXII зимових Олімпійських іграх 2014 року в Сочі»

«Укрінформ» (м. Київ), Перший Національний (програми: «Світ спорту», «Олімпійським курсом») (м. Київ)

Нагородження переможців конкурсу відбудеться в Олімпійському домі на початку 2015 року.

SportBuk.com – у «Залі слави» Асоціації спортивних журналістів України

Серед лауреатів спортивного 2014 року за версією Асоціації спортивних журналістів України «засвітився» і Буковинський спортивний портал SportBuk.com.

SportBuk.com (Георгій Мазурашу) відзначений у номінації «Зал слави. Золотий фонд АСЖУ».

Наводимо нижче повний прес-реліз Асоціації спортивних журналістів України, в якому оприлюднені десятка кращих спортсменів України за версією АСЖУ та інші лауреати спортивного року.

ПРЕС-РЕЛІЗ
АСОЦІАЦІЇ СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ УКРАЇНИ
«ПІДСУМКИ СПОРТИВНОГО 2014 РОКУ»

Для всіх нас 2014 рік, що минає, став найтрагічнішим і найскладнішим за весь період незалежності України: Майдан і драматичні події в Києві в січні і лютому, анексія Криму в березні, кількамісячна війна на Південному Сході країни – все це моторошні шрами на тілі нашої любої Батьківщини. Але всі ці суворі випробування лише ще більше згуртували нас. І сьогодні Україна, як вільна, незалежна держава, на наш погляд, стала набагато сильнішою і міцнішою, ніж рік тому. Попереду на Україну чекає ще чимало випробувань і труднощів, але нікому і ніколи не вдасться поставити її на коліна…

Справжніми героями в таку непросту, переломну для Батьківщини годину показали себе українські спортсмени, тренери, керівники галузі. Виступи наших атлетів у 2014 олімпійському році заслуговують найдобріших слів і поваги. Ми захоплюємося їхньою мужністю, самовіддачею і волею до перемоги, особливо з урахуванням того, що багато найважливіших стартів сезону, включаючи зимові Олімпійські ігри, чемпіонати світу та Європи проходили в 2014 році на території Росії. Весь світ був підкорений «золотим фінішем» українських біатлоністок на сочинській Олімпіаді і виступом українських майстрів фехтування на чемпіонаті світу в Казані! І таких успішних стартів на славу рідної землі рік, який нас залишає, подарував Україні чимало. Честь, шана і слава всім нашим спортсменам та їх наставникам за це! Нових Вам, герої, перемог у майбутньому!

Крім олімпійських баталій 2014 рік запам’ятається всім нам: перемогами боксерів Володимира Кличка і Василя Ломаченка на професійному рингу, «золотом» гімнаста Олега Верняєва на чемпіонаті світу, успішним сезоном у чоловіків в академічному веслуванні, футбольним чемпіонатом світу в Бразилії, космічними результатами стрибуна у висоту харків’янина Богдана Бондаренка, блискучим виступом наших лучників на чемпіонаті планети в закритих приміщеннях в Німі (Франція), проривом до еліти найсильніших українських каратистів на чемпіонатах світу (Бремен, Німеччина) та Європи (Тампере, Фінляндія), яскравими і переконливими перемогами юних українських спортсменів на II юнацькій Олімпіаді в Нанкіні (Китай), де ними було завойовано 29 медалей (з яких 9 вищої проби). І, звичайно ж, 2014 всім нам, спортивним журналістам, запам’ятається 15-річчям АСЖУ. Він завжди буде пов’язаний і з початком давно очікуваної реформи в спортивній галузі. Тут поки зроблено лише перші серйозні кроки. Хочеться вірити, що і надалі вони будуть твердими, рішучими і невідворотними…

Які ж, на погляд спортивних журналістів, «Підсумки спортивного 2014 року»? У підведенні їх взяли участь члени АСЖУ, а також чимало колег, які не входять до неї, як з України, так і ближнього і далекого зарубіжжя. Нагадаємо, що для Асоціації спортивних журналістів України це п’ятнадцятий поспіль подібний конкурс. У нинішньому побажало взяти участь 579 осіб. Які ж він приніс результати? А також: хто за його підсумками став переможцем, призером, лауреатом?

«Топ-десятка» кращих спортсменів України 2014:1. Віта Семеренко біатлон
2. Володимир Кличко бокс
3. Ольга Харлан фехтування
4. Олег Верняєв гімнастика
5. Богдан Бондаренко легка атлетика
6. Юлія Ткач вільна боротьба
7. Станіслав Горуна карате
8. Юрій Чебан веслування (каноє)
9. Олена Костевич кульова стрільба
10. Жан Беленюк греко-римська боротьба

Кращий тренер року – Григорій Шамрай, заслужений тренер України, Петро Азарченков – державний тренер з фехтування, заслужений тренер України.

Краща команда року – жіноча естафетна команда України з біатлону – золотий медаліст сочинської Олімпіади.

ЛАУРЕАТИ АСОЦІАЦІЇ СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ УКРАЇНИ

КОЛЕКТИВНІ ПРИЗИ

1. «Краще спортивне видання року» – журнал «Олімпійська арена»;
2. «Краща газета року» – «Сегодня»;
3. «Кращий журнал року» – «Tennis Club», «Шкіпер»;
4. «Краща спортивна редакція телебачення» – НТКУ;
5. «Краща спортивна редакція радіо» – радіо «Ера»;
6. «Кращий спортивний відділ газети» – газета «Гарт» (Чернігів);
7. «Найспортивніше місто України» – м. Комсомольськ (Полтавська область);
8. «Краще електронне ЗМІ» – «Sport.ua»;
9. «Краща спортарена країни» – київський спортивний комплекс «Ліко». Унікальний центр для стрибків у воду;
10. «Кращий проект року» – журнал «Шахтер»: ТОП-100. Рейтинг ста кращих футболістів команди всіх часів і народів;
11. «Краща акція року» – Всеукраїнський юнацький турнір з футболу «Вони кували славу «Металурга» (Запоріжжя);
12. «Краща прес-служба» – прес-служба ФК «Гірник-спорт», прес-служба Української федерації карате;
13. «Краща спортивна книга року» – «Вершина духовного бессмертия» (об альпинистах Днепропетровска). Автор Володимир Платонов; «Розвиток спорту на Закарпатті в незалежній Україні». Автор Володимир Тарасюк (Ужгород);
14. «За спільну і плідну роботу» – Національний олімпійський комітет України (президент Сергій Бубка);
15. «Краща регіональна Асоціація» – Вінницька АСЖУ.

ІНДИВІДУАЛЬНІ ПРИЗИ

16. Вища нагорода АСЖУ. Приз імені Ігоря Засєди – «За честь і достоїнство в спортивній журналістиці» – Галина Нечаєва (головний редактор журналу «Олімпійська арена»), Людмила Засєда (відома українська журналістка, всі 15 років підтримує АСЖУ), Михайло Волобуєв (президент АСЖУ, член НОК України);
17. «За великий внесок у спортивну журналістику України» – Ігор Левенштейн («Комментарии»), Сергій Гайдук (президент Чернігівської АСЖУ, газета «Деснянка»);
18. «Людина спорту» – Григорій Крісс (олімпійський чемпіон з фехтування на шпагах 1964 року в Токіо. Заслужений майстер спорту, заслужений тренер України), Ігор Гоцул (заступник міністра молоді та спорту України, президент федерації легкої атлетики України);
19. «Меценат спорту» – Олег Собуцький і Олексій Коваль (співзасновники компанії «Агробізнес»);
20. «За вірність спортивній журналістиці» – Анатолій Білоножко (президент Миколаївської АСЖУ), Володимир Казиміров («Спорт-экспрес в Украине»), Ганна Фесенко (Донецьк, прес-служба ФК «Шахтар»), Анатолій Косий («Днепр Вечерний»), Аркадій Копеліович (президент Запорізької АСЖУ), Вадим Корженко (Національне радіо), Юрій Работін (президент Одеської АСЖУ), Юрій Ілючек (президент Кіровоградської АСЖУ), Олександр Школьник (директор «Десата-спорт»);
21. «Зал слави. Золотий фонд АСЖУ» – Ігор Чемерис («Олімпійська арена»), Володимир Сімачов («Вісник Козятинщини»), Віталій Синявський («Николаевские новости»), Олександр Хілюков (заст. головного редактора сайту АСЖУ), Георгій Мазурашу («SportBuk.com», Чернівці);
22. «Золоті пера і голоси АСЖУ» – Борис Аров (Миколаїв), Іван Лозовський (Вінниця), Анатолій Янголь (прес-аташе ФК «Гірник-Спорт»), Дар’я Кузнєцова (НТКУ), Юрій Трохимчук («Команда»), Анатолій Чеботарьов («Магистраль»), Руслан Мармазов (журнал «Шахтер»);
23. «Кращий фотокореспондент АСЖУ» – Ігор Сохацький (Київ), Сергій Томко (Запоріжжя);
24. «Молода гвардія. Надія АСЖУ» – Дар’я Даниліна (Донецьк);
25. «Приз журналістських симпатій» – Антон Нікулін – головний тренер збірної України з карате (Львів);
26. «Імена» – Ян Мусійович Димов (1935–2007). Дуже відомий і популярний спортивний журналіст. Один із творців АСЖУ. Більшу частину життя присвятив «Спортивній газеті». У роки незалежності України був головним редактором журналу «Чемпион». Автор кількох прекрасних книжок про борців. Один із творців і керівників Асоціації спортивної боротьби України;
27. «За підтримку Асоціації спортивних журналістів України» – Ігор Лисов (почесний президент компанії «Ліко-Холдинг», президент Федерації України зі стрибків у воду), Олександр Волков (президент Федерації баскетболу України), Микола Ковтуненко (почесний віце-президент Української Федерації вейкбордингу та воднолижного спорту), Ельбрус Тедеєв (президент Асоціації спортивної боротьби України), Володимир Продивус (президент Федерації боксу України).

Вручення нагород номінантам відбудеться 24 грудня 2014 в будівлі Міністерства молоді та спорту України (вул. Еспланадна, 42, 9-й поверх). Початок заходу о 15.00.

Правління АСЖУ (uspa.com.ua

Джерело