На Буковині збурені підприємці вже перевертають автомобілі

Громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Козацька обласна варта», яка згуртувала в своїх лавах представників різних громадських організацій, вчора намагалася влаштувати перевірку лісовозів на КПП у Долішньому Шепоті, що на Вижниччині. Про це пише BukNews.

Згідно з інформацією джерел BukNews, один лісовоз на вимогу не зупинився. Представники «Козацької обласної варти», з якими, згідно з інформацією джерела BukNews, був також міліціонер з Вижниці, розпочали його переслідування.

Проте ближче до Лопушни громадських активістів зустріли збурені підприємці, які перевернули автомобіль з представники «Козацької обласної варти» догори колесами прямо на дорозі.

Мешканці Вижниччини пояснюють, що діяли під впливом слів прем\’єр-міністра України Арсенія Яценюка, який радив підприємцям просто \”гнати у шию\” невідомих перевіряльників. На початку року уряд продовжив ще на шість місяців мораторій на перевірку діяльності всіх суб\’єктів підприємницької діяльності, крім перевірок, що проводяться Держфінінспекцією та Державної фіскальною службою (ДФС).

Люди кажуть, що не проти, аби їх зупиняли на дорогах, але робити це, на їхню думку, можуть тільки представники уповноважених державних органів, а не випадкові особи.

До того ж вижницькі підприємці посилаються на те, що три буковинські лісгоспи самі звернулися до незалежної організації, аби та перевірила їхню роботу.

Лісова галузь Чернівецької області постійно перебуває в полі зору громадських організацій. Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства налаштовано на співпрацю з громадськими активістами щодо виявлення лісопорушень у держлісфонді підпорядкованих лісогосподарських підприємств. Однак, неодноразово виникали випадки, коли заяви представників громади щодо неналежної роботи лісгоспів не мали фактологічного підтвердження, – повідомляє прес-служба Чернівецького обласного управління.

У зв’язку із цим державні підприємства Чернівецького ОУЛМГ «Путильське лісове господарство», «Берегометське лісомисливське господарство» та «Сторожинецьке лісове господарство» направили листи до Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області щодо проведення перевірки їхньої лісогосподарської діяльності. Таке рішення було прийнято після обговорень на міжвідомчій нараді у Прокуратурі Чернівецької області та на розширеній нараді з керівними працівниками лісгоспів, яка відбулася 7 травня цього року. Зокрема, у зверненнях лісівники зазначили, що просять Держекоінспекцію на території ввіреного їм держлісфонду «провести перевірку та дати об’єктивну оцінку стану лісових ресурсів та ведення лісового господарства».

ДОВІДКОВО:

ГФ «Козацька обласна варта» було створено для активної боротьби з корупцією в органах державної влади, контролюючих та правоохоронних органах, зловживанням в лісовій галузі, в сфері медицини, освіти тощо. У березні 2015 року в управлінні Чернівецького прикордонного загону відбулося вручення посвідчень мешканцям Буковини, що згуртувались в Громадське формування «Козацька обласна варта». Майже 50 активістів пройшли відповідну зборову підготовку на базі прикордонного загону. Головними завданнями яких було ознайомлення з основними нормами Закону України «Про Державний кордон України», «Про Державну прикордонну службу України». Окрім вище згаданого хлопцям були доведені теоретичні ази здійснення перевірки документів у громадян, порядок в’їзду та перебування громадян України та інших осіб у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі.

peredplata