Якою буде Чернівецька міська рада

Якою буде Чернівецька міська радаНова Чернівецька міська рада відрізняється від старої. Але чи на краще?

Гендерної рівності не дотрималися на 50 відсотків. Жінок у міськраді всього 15 відсотків. А у законі закладено не менше 30. Що цікаво – у кожній фракції буде по одній жінці.

Переважна більшість обраних депутаті мають вищу освіту – 36 осіб (85%), ще троє здобувають її. Рада буде досить молодoю. Більшість депутатів мають вік від 25 до 45 років, старшi, ніж 45років – 12 депутатів. Шість депутатів молодші 25 років. Наймолодшому депутату Юлії Цуркан в серпні виповнилось18 років.

За соціально-професійним зрізом рада практично на половину складатиметься з фізичних осіб підприємців – 10 осіб та керівників бізнес-структур теж 10 осіб. Разом 20, а це майже 50% від складу ради. У новообраній раді також широко буде представлений чиновницький клас, а саме – 7 осіб. Варто зауважити, що всі троє колишніх голів районних у місті рад пройшли у міську раду в якості депутатів. Викладачів вищих учбових закладів міста, переважно Чернівецького національного університету буде аж п’ятеро. В раді будуть працювати три студента та три журналіста. Найменше в раді будуть представлені лікарі, безробітні, наймані працівники та керівники благодійних фондів. Представників цих професій та категорій буде всього по одному. Не будуть представлені в раді вчителі шкіл, юристи (адвокати), лікарі комунальних закладів міста, тощо.

Чи зможе рада, яка складатиметься наполовину з бізнесменів, вирішувати питання розвитку міста, а не займатись лишень перерозподілом ресурсів (переважно земельних), ми зможемо побачити вже найближчим часом.

Як відомо, мер Чернівців закликав виборців у другому турі обрати ту владу, за яку не соромно.

peredplata