Чернівці долучаються до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності

Чернівці долучаються до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності9 листопада у День української писемності та мови чернівчан закликають долучитися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.
Вперше диктант національної єдності у сесійному залі Ратуші писатимуть посадовці органів місцевого самоврядування.

«Це символічна акція єднання громадян України, які є справжніми патріотами. То ж, усі, у кого в серці Україна, українське слово, приєднуйтеся!», – закликав міський голова Олексій Каспрук.
Традиційно до написання диктанту долучаться учні 8-11 класів усіх чернівецьких шкіл. Цього ж дня у школах стартуватиме перший етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому беруть участь учні 3-11 класів. Міський етап конкурсу відбудеться 14 листопада у ЗОШ №22 для учнів 5-11 класів та у ЗОШ №5 для учнів 3-4 класів.
9 листопада чернівчан закликають взяти участь в урочистостях з нагоди Дня української писемності та мови, які відбудуться о 13.00 біля пам’ятника Літописцям Русі-України, Подвижникам українського письменства.
Довідково.
Унікальну акцію з написання Всеукраїнського диктанту національної єдності Національна радіокомпанія України започаткувала ще у 2000 році. Відтоді щороку українці — від великого до малого — можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще — продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків.
Цьогоріч диктант транслюватимуть не лише по радіо, а й по телебаченню. Пряма трансляція – телемарафон відбуватиметься впродовж двох годин з аудиторії імені Михайла Максимовича Київського національного університету імені Т.Шевченка, де диктант писатимуть студенти, викладачі, митці, громадські діячі та політики. Радіодиктант також уперше матиме статус міжнародного. Переможці цього року будуть нагороджені спеціальними авторськими призами.
Кожен охочий може долучитися до акції та написати диктант просто біля приймача. Далі — за бажанням — можна відправити роботу на Українське радіо для перевірки, а можна дочекатися, поки текст з’явиться на сайті чи буде підбито підсумки в прямому ефірі, та перевірити власноруч. До розгляду приймаються лише рукописи. Надсилати можна традиційні, паперові листи, а з 2014 року — і в електронному вигляді. В другому випадку роботу слід відсканувати або сфотографувати.
Радіодиктант — це дуже простий і доступний кожному жанр колективної творчості.
Бо він єднає усіх незалежно від віку, освіти, життєвого досвіду чи соціального статусу.
Бо він дарує особливе відчуття причетності до творення спільної справи.
Бо писати радіодиктант можна будь-де і будь з ким!
Бо радіодиктант змушує наші серця завмирати в унісон на кожному розділовому знакові.
Пишемо радіодиктант 9 листопада. Початок телерадіомарафону — о 10.10 год, написання тексту диктанту — об 11.00 год.
Трансляцію здійснюватимуть Перший канал Українського радіо (УР-1), канал радіо «Культура» (УР-3) та телеканал «UA Перший».

peredplata