Василь Максимюк: «Аби добре жити, треба всім дружити»

Василь Максимюк: «Аби добре жити, треба всім дружити»Чернівецька міська рада уже більше п`яти років не знаходить спокою. З часу, коли Продан-Михайлішин прибрали мера Федорука, тут нема порядку, ладу і миру. Подвійний (двічі уже обраний) мер Каспрук не зміг налагодити роботу. І в останні дні навіть уже не хоче її налагоджувати.

Протистояння депутатів і мера дійшло точки кипіння. Воно нічого доброго не дає людям і місту. Щодня десятки журналістів, блогерів, політологів і політтехнологів ламають пера над ходами Продана і відповідними ударами Каспрука. Чубляться всі з усіма. А натомість без уваги громадськості залишаються високі тарифи на воду. Уже 14 грн. за кубометр будемо платити. Водоканал на ладан дихає. Щодня рве труби то в одному, то в іншому кінці міста. Електроенергія стає дорогою. Ще й власники-росіяни шантажують відключенням міста від електрики. Йде зима.

Що нас чекає з огляду на те, що нема миру в Чернівецькій мерії? З цим питанням ми звернулися до депутата члена фракції БПП «Солідарність», одного із фундаторів однойменної партії президента України Петра Порошенка, учасника бойових дій, учасника АТО Василя Максимюка.

– Треба всім зупинитися у своєму несприйнятті один одного, – каже Василь Сидорович. – І то негайно. Бо зайдемо у зиму з великими проблемами. Ми досі не можемо сформувати робочих органів міської ради. Тільки протистояння «Рідного міста» з «Народним Фронтом». Тільки політичні гасла замість практичної роботи. У раді нема двох секретарів: ради і виконкому. І нема найголовнішого заступника голови з питань ЖКГ. Виконком неповний. Із 19 обрали тільки 11. Треба припинити закидати один одного надуманими звинуваченнями. Поки гризуться усі з усіма, зима наступає. Щастя, що в раді є кілька здорових та тверезих депутатів (тверезих від політичних сп`янінь – ред.) і ми ще встигли вчасно виділити кошти на теплокомунікації. Тож сподіваюся, що, незважаючи на гризню політиків, людям взимку буде тепло.

– Як нам зиму пережити?

– Якось переживемо. Все ж таки чернівчани зуміли скористатися можливістю одержати субсидії. Тому підвищені тарифи не так боляче вдарять по більшості сімей.

– Чому ваші колеги більше піаряться, ніж працюють, і гризуться один з одним?

– У раді сформувалась нездорова обстановка. Каспрук не зумів створити своєї більшості в міськраді. А далі його ніби понесло за течією. Він уже нікого не слухає, ні з ким не радиться. І робить помилку за помилкою. Йому би тепер сісти за стіл переговорів з фракціями, з депутатами. Знаходити компромісні рішення, а не агресувати і конфліктувати. Мер протиставив себе усій раді. А це шлях у політичну прірву.

– Протистояння мера і депутатів нічого доброго Чернівцям не приносять.

– Більше скажу – все зло, всі проблеми у місті виникли через конфлікти в міськраді. Ще раз повторюю: місто майже рік працює без основного заступника ЖКГ. Через війну всіх зі всіма створюється проблема освоєння 192 млн. грн., які виділені Чернівцям. Тепер їх не освоюють, не вкладають у господарку. А в кінці року треба буде віддати. Хіба так ґаздує справжній ґазда?.. І про вулицю Богдана Хмельницького уже соромно говорити. Її мешканці більше 3-х років ніби покарані цим протистоянням у міськраді. І вулицю таки не можуть закінчити.

– За протистояння відволікається увага від проблем і прорахунків. Може, це вигідно?

– Не виключаю, що це може бути вигідним і мерові. Йому комфортно у такій ситуації, він уже до неї звик. Іншої не треба. І вигідно окремим депутатам, котрі, окрім піару, ще й не забувають про власні інтереси. Хтось трохи земельки міської прихопить, хтось – приміщення і т. д.

– Коли це зупиниться?

– Не знаю. Але знаю інше: воно не на користь місту і чернівчанам. І боюся, якщо людям набриднуть ці містечкові війни, то вони проженуть з міськради і мера, і депутатів.

Василь МУДРИЙ