Хто з чернівецьких депутатів не підтримав медичну реформу

Хто з чернівецьких депутатів не підтримав медичну реформу

Вчора, 19 жовтня, в стінах Верховної Ради був підтриманий законопроект №6327 \”Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів\”, який є основою для запуску медичної реформи в Україні. За законопроект проголосували 240 народних обранців, із них 8 депутатів з Чернівецької області. Про це інформує ГМ \”Опора\”.

Повністю підтримали реформу депутати-буковинці з фракції Народного фронту – Микола Федорук, Максим Бурбак, Михайло Гаврилюк та Олександр Дроздик.

Трохи інша картина з фракцією «Блок Петра Порошенка». Законопроект підтримали 4 з 7-ми депутатів-буковинців від цієї фракції, зокрема: Іван Рибак, Григорій Тіміш, Богдан Онуфрик, Владислав Севрюков.

Не проголосували за медичну реформу Оксана Продан та Віктор Король, а Марія Матіос утрималась. Також не підтримали законопроект обоє депутатів з фракції «Опозиційний блок», Михайло Папієв проголосував проти, а Іван Мирний був відсутній в залі.

Раніше на необхідності реформи наголошував керівник фракції «Народний фронт» Максим Бурбак, заявивши: «Верховна Рада цього скликання має зробити все, щоб реформа охорони здоров\’я стартувала; для того, щоб найкращі європейські стандарти в медицині були впроваджені в Україні; для того, щоб ми стали на крок ближче до європейських країн. Усі політично свідомі депутати повинні віддати свій голос за впровадження медреформи».

Також прийняттю реформи зрадів депутат Іван Рибак, який на своїй сторінці в мережі Facebook написав: “Ми проголосували за медичну реформу! Зробити медицину якісною для українських громадян – це наше головне завдання!“

Моніторинг здійснюється Громадянською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.