«До медиків годину несли на руках, дитина плакала»: як рятували дівчинку, яка впала зі скелі на Буковині

«До медиків годину несли на руках, дитина плакала»: як рятували дівчинку, яка впала зі скелі на Буковині

Щоби доставити до медиків восьмирічну дівчинку, яка впала зі скелі на \”Протятому камінні\” на Буковині, її годину несли рятувальники на руках.

Начальник гірсько-пошукового рятувального відділення управління ДСНС у Чернівецькій області Володимир Дячук розповів molbuk.ua подробиці інциденту.

\”Приблизно о 14 годині до нас надійшов виклик про те, що дівчинка впала зі скелі. Нам зателефонувала керівник групи. Коли діти йшли на екскурсію, ми їх зареєстрували, дали вчительці наші номери телефонів. Тож знали, що на екскурсії перебувало приблизно 20 дітей з Глибокої\”, – каже Володимир Дячук.

За словами рятувальника, \”Протяте каміння\” досить висока скеля, майже 60 метрів. Дівчинка впала з нижньої частини, приблизно з висоти двох-трьох метрів. Вона пролежала майже 45 хвилин, доки рятувальники дісталися до місця.

\”Ми добиралися до місця приблизно 45 хвилин. Туди досить складно доїхати. Лісова дорога, болото, колії майже по коліна. Загалом туди потрібно їхати майже 2,5 години. А ми так гнали, що мало шибки не повилітали. І доїхали за 45 хвилин, бо розуміли, що там дитина\”, – каже він.

\”Весь цей час дівчинка лежала нерухомою, бо була підозра на травму хребта. Порадили її накрити, дати чогось попити. Коли ми доїхали, поклали дитину на носилки. Але у машину не клали, бо дорога дуже погана. Майже годину несли на руках — шість кілометрів по бездоріжжю, до перевалу “Німчич”, де чекала швидка допомога. Дівчинка була при свідомості, але плакала, бо сильно забилася. Через падіння у неї була розрізана губа та борода, гематоми на голові, на обличчі\”, – продовжив Володимир Дячук.

Він каже, що це не перший випадок травмування в урочищі \”Протяте каміння\”:

\”Минулого року у нас були два випадки, коли люди падали зі скелі. Впали жінка та чоловік, обоє отримали травми ніг. Тому просимо туристів у горах бути дуже обережними і завжди реєструватися у рятувальників\”, – зазначив Володимир Дячук.

Раніше повідомлялося, що після того, як дитина травмувалась у горах, \”швидка\” не могла дістатись до постраждалої.

Джерело

Новини Партнерів