Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн: Україна повинна виграти цю війну

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:

-Україна має виграти цю війну, а агресія президента Росії Володимира Путіна обернеться стратегічним провалом.
Про це президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила на спеціальному засіданні Всесвітнього економічного форуму у Давосі.
Орезидент Єврокомісії підкреслила, що йдеться не лише про “виживання” України. “Це навіть не тільки питання європейської безпеки. Мова про світопорядок загалом. Ось чому протидія російській агресії – обовязок усієї світової спільноти”, – сказала фон дер Ляйєн.
Вона підкреслила готовність Євросоюзу докласти всіх зусиль для допомоги Україні з тим, щоб “перемогти та визначити своє майбутнє”.
Фон дер Ляйєн нагадала, що ЄС вперше у своїй історії надав військову допомогу країні, яка зазнала нападу. “Брюссель мобілізував всю свою економічну міць. Ми запропонували понад 10 млрд євро у вигляді макрофінансової допомоги, найбільшого пакету, колись розробленого для третьої країни, – констатувала лідерка ЄК.
Вона не виключила, що російські активи, заморожені за кордоном, можуть бути використані для відновлення України.
Фон дер Ляйєн звинуватила Росію у використанні енергоресурсів та продовольчої безпеки як глобальну зброю. “Сьогодні російська артилерія цілеспрямовано обстрілює зерносховища по всій Україні. Російські військові кораблі у Чорному морі блокують українські судна, навантажені пшеницею та соняшником. Усі бачать наслідки цих ганебних вчинків. Світові ціни на пшеницю стрімко зростають”, – сказала вона.
За словами президента Єврокомісії, найбільше в такій ситуації страждають уразливі країни та беззахисні суспільства.
Більше того, РФ обмежує власний експорт продовольства, щоб виторгувати собі політичну підтримку, вважає фон дер Ляйєн. Росія зберігає запаси для підвищення світових цін або торгує пшеницею в обмін на політичну підтримку. Москва використовує голод і зерно, щоб зберегти свою силу, – упевнена президент Єврокомісії.