Мародери на посадах у Чернівецькій області

Чернівецька область не перестає дивувати світ під час війни. І то з дуже негативного боку.

Ще не дійшли до суду справи зі «швидкими», які гендиректор ОКЛ Бродовський використовував не за призначенням, а для власного збагачення на власній фірмі, надаючи платні послуги хворим, як слідчі знайшли у нього оборудки з гуманітарними ліками на мільйони гривень.

Нагадаємо, що начальник ОВА Сергій Осачук з якогось дива у березні одноосібно відсторонив від посади гендиректора ОКЛ Домбровського і призначив Бродовського.

Тоді у начальника промайнула думка, нібито Домбровський не вміє розпорядитися гумдопомогою. Його протеже вміє. І розпорядився – на років 12 тюрми. І ганьба на цілий світ.

 

Браслет від батька синові

Далі більше. Заступнику начальника ОВА Артуру Мунтяну, якого недавно призначили на посаду без будь-яких пояснень плебсу, оголосили підозру, одягнули на ногу браслет, на місяць відсторонили від посади і крутять кримінал. Знову ж таки, за гуманітарну допомогу.

 

На злодіях шапка горить

Чомусь після Мунтяна начальник департаменту охорони здоров’я Олег Чорний, перший заступник начальника ОВА Богдан Ковалюк  та той же Артур Мунтян швидко пройшли «детектори брехні», які показали, що вони чисті, білі, пухнасті, як немовлята. Але згодом з’ясувалося, що ці «детектори» були фальшиві. Спеціалісти – непрофесіонали й пройдисвіти. Результати сфальшували. Внаслідок цього горе поліграфологів вигнали з ганьбою з членів ВАП – «Всеукраїнської асоціації поліграфологів». А чиновники з Буковини скоро будуть відповідати в судах за скоєні злочини.

 

Ліки на мільйони в онкоцентрі

Відбулися обшуки й у онкологічній лікарні.  Також пов’язані із гумдопомогою від Євросоюзу для ЗСУ та переселенців.

За попередніми даними, розбазарювання (чи, може, й крадіжки, – ред.) на мільйони.

 

Вишенька на гуманітарному торті

Відбулись обшуки у волонтерській організації, яку очолює Володимир Дорош. Про нього ще з часів Пустовойтенка-Кучми-Ющенка-Януковича тягнеться шлейф не вельми позитивних діянь. Одне із них сталося у 2009 році. Тоді одіозний українофоб Олександр Лієв запросив до Чернівців депутата держдуми росії Роберта Шлєгєра, відомого ідеолога пропутінської фашистської молодіжної організації «Наші». Дорош і Лієв брали активну участь у заходах, зустрічах з ідеологом російського фашизму.

Згодом Дорош став волонтером, а Лієв – міністром у Криму.

Тепер же члена волонтерської організації Володимира Дороша підозрюють в тому, що завозили авта без розмитнення нібито для ЗСУ, а насправді – для продажу. Таких авт вже знайшли 4. Кажуть, що причетний заступник  Дороша по волонтерству.

Ніби сам Дорош не має прямого стосунку до оборудок. Але він також несе відповідальність за те, що діється у керованій ним структурі людьми, яким особисто видавав посвідчення волонтерів.

Тим паче, що Володимир Дорош є радником начальника ОВА Сергія Осачука.

 

Невинних нема

Факти оборудок з гуманірною допомогю під час війни викликають у людей велику ненависть до тих, хто цим займається. Ще недавно за мародерство (а розкрадання гумдопомоги до цього прирівнюється) у значно менших обсягах карали жорстоко, показово і з ганьбою. Мародерів прив’язували до стовпів і били буками по голих сідницях.

На Буковині досі ще не покарали жодного з негідників, які зганьбили нас на цілий світ.

Більше того, жоден з них не поніс бодай найменшого покарання.

Допоки?!

Петро КОБЕВКО

P.S.  4 липня, День незалежності Америки, до Чернівців приїхала група віруючих церкви Бога з Клівленда, штат Теннесі. У ОВА вони молилися, прославляли Осачука і вводили на посаду знову Артура Мунтяна. Віруючі виїхали до Америки. Осачук і Мунтян на посадах. Кажуть, якщо знову у них будуть проблеми, то в ОВА молитимуться шамани з бубнами.

P.S.S.  Мародерство гуманітарної допомоги владними структурами негативно впливає на бойовий дух українських воїнів.

Днями я зустрів воїна ЗСУ з Чернівців С.Н. Він пройшов пекло Сєвєродонецька та Лисичанська. Розповідав, які важкі бої йдуть за кожний метр української землі.

Як бійці не шкодуючи своєї крові і навіть життя, захищають рідну державу. Вони б’ються насмерть з ворогами. А коли дізнаються про факти розкрадання гуманітарної допомоги, про збагачення тилових негідників, то руки тягнуться до автомата, аби розплатитися з цим внутрішнім ворогом за всі страждання українського народу.

Тому С.Н. від імені тисячі воїнів-героїв попереджає кожного мародера: не крадіть і не будете покарані!