СБУ знешкодила агентурну мережу фсб рф

СБУ викрила мережу завербованих фсб рф інформаторів та корегувальників ракетного вогню. Прикро, що одного з них Івано-Франківську. Зрадники мають понести справедливе покарання.
 
СБУ знешкодила агентурну мережу фсб рф, через яку ворог отримував дані про об’єкти для ракетних ударів
СБУ викрила мережу завербованих фсб рф інформаторів та корегувальників ракетного вогню. В Івано-Франківській та Одеській областях проведено одночасне затримання агентів, які дали згоду фсб на збір та передачу інформації про стратегічні військові об’єкти в регіонах.
В Івано-Франківську СБУ затримала місцевого жителя, якого російська фсб завербувала для отримання даних про важливі для ведення бойових дій об’єкти міста і області.
Зрадник дав російській спецслужбі згоду на співпрацю, однак СБУ вдалося знешкодити його до того, як він встиг передати ворогам потрібну їм інформацію.
Від свого куратора з фсб агент отримав доручення зібрати дані щодо:
▪ розташування на території області військових об’єктів;
▪ переміщення військової техніки Збройних сил в напрямку району ведення бойових дій;
▪ місцезнаходження і режиму блокпостів.
Крім того, ворожу спецслужбу цікавила актуальна інформація про розташування і діяльність регіональних центрів прийняття рішень: військової адміністрації, СБУ та поліції.
Як винагороду росіяни пообіцяли забезпечити агенту особисту безпеку та дати високу посаду за окупаційної влади. Контакт з куратором зрадник підтримував через месенджер.
СБУ встановила, що російську фсб вивів на івано-франківця завербований ними раніше житель Одеси. Він був резидентом фсб рф, який підшукував потенційну агентуру, готову стати інформаторами та коригувальниками вогню.
СБУ затримала агента в Івано-Франківську та провела обшуки у нього та його контактів. Під час цього вилучено:
– засоби ураження – гранату Ф-1, тротилову шашку, короткоствольну зброю;
– мобільні телефони, через які відбувалося спілкування з кураторами;
– інші речі і документи з доказами злочинної діяльності.
Одночасно в Одесі СБУ затримала резидента на місці злочину – під час дорозвідки навколо Одеської військової адміністрації.
У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 111 Кримінального Кодексу готується повідомлення їм про підозру у державній зраді.
За надання в умовах воєнного стану допомоги агресору в проведенні розвідувально-підривної діяльності на зрадників очікує позбавлення волі на термін 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Слідчі дії тривають. Встановлюється все коло осіб, причетних до цієї мережі, і вчиняються заходи для їх притягнення до відповідальності.
Викриття та знешкодження мережі здійснювали співробітники СБУ в Івано-Франківській та Одеській областях під процесуальним керівництвом Івано-Франківської та Одеської обласних прокуратур.

Залишити відповідь