Визнання правомірною збройну агресію РФ проти України – адвокату з Буковини повідомлено про підозру

Про це інформує Чернівецька обласна прокуратура.
 
Керівник Чернівецької обласної прокуратури повідомив про підозру адвокату за фактом виправдовування, визнання правомірною збройної агресії Російської Федерації проти України та глорифікації російських військових (ч. 2, ч. 3 ст. 436-2 КК України).
 
За даними слідства, підозрюваний підтримує агресивну політику РФ та звинувачує українську владу в розв’язуванні та ескалації конфлікту. Громадянин активно коментував дописи росіян на сторінці спільноти у забороненій соціальній мережі “ВКонтакте”, де звинувачував українську владу у нацизмі та розправі над російськомовним населенням, засуджував Революцію гідності. Крім того, у новинній стрічці російської спільноти, він оприлюднював відеозаписи з українцями, які займають активну проукраїнську позицію та залишав під цими відео негативні коментарі, називаючи громадян «Укро-зомбаками».
 
Відповідно до висновку судово-лінгвістичної експертизи, у висловлюваннях адвоката наявні ознаки виправдовування та визнання правомірною збройну агресію Росії проти України та не визнання територіальної цілісності України.
 
Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюють слідчі Управління СБУ в Чернівецькій області.