В Україні змінили призовний вік

В Україні змінили призовний вікПрезидент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку проходження військової служби і питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду». Документ був прийнятий верховною Радою 15 січня. Про це повідомляє прес-служба глави держави пише соцпортал.

Закон №116-VIII, зокрема, спрямований на врегулювання призову громадян на строкову військову службу, введення кримінальну відповідальність за ухилення від проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу, розширення переліку категорій громадян, які можуть бути прийняті на військову службу за контрактом в особливий період, проведення більш ефективної підготовки військовослужбовців строкової військової служби з військово-обліковими спеціальностями, забезпечення підвищення соціального захисту військовослужбовців.

Також даний закон передбачає підвищення призовного віку до 27 років і зменшення кількості підстав для отримання громадянами України відстрочки від проходження строкової служби. Документом зазначено, що за працівниками, які були покликані під час мобілізації, на особливий період і підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу за контрактом, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форми власності, більш ніж на один рік.

Новини Партнерів