В СБУ назвали храми, які хотіла атакувати ФСБ Росії

Служба безпеки України оприлюднила список храмів у шести областях України, на які ФСБ Росії планувала напади.

Згідно документом, опублікованим на сайті СБУ, у Волинській області планували атакувати п’ять храмів: храм Миколи Чудотворця, костел в селищі Маневичі, костел Пресвятого Серця Ісуса Христа, каплицю Вознесіння Господнього у Горохові та Луцьку релігійну громаду прогресивного юдаїзму.

У Чернігівській області готували напади на три храми: Свято-Вознесенський храм УПЦ МП, Синагогу у Чернігові та костел св. Апостолів Петра і Павла у Ніжині.

В Одеській області – 4 храми: храм на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, Болгарська Свято-Георгіївська церква у Білгороді-Дністровському, церква св. Григорія Просвітителя в Одесі та Одеська синагога.

У Донецькій області готували напад на: синагогу у Маріуполі, храм Святого Різдва Богородиці у с. Бугас, церкву Георгія Побідоносця у селищі Сартана та Свято-Успенську Святогорську Лавру у м. Святогорськ.

У Запорізькій області могли постраждати католицький Собор Бога Отця Милосердного, костел Різдва Пресвятої Діви Марії у Бердянську та релігійна громада (парафія) святого отця Піо в Запоріжжі харківсько-запорізької дієцезії римсько-католицької церкви.

У Львівській області готували напад на Вірменський кафедральний собор Успіння пресвятої Богородиці.   

Нагадаємо:

  • Раніше СБУ повідомляла про те, що спецслужби Росії шукають людей, готових за гроші підпалювати храми Української православної церкви (Московського патріархату).
  • 16 лютого у Кривому Розі невідомі підпалили двері храму УПЦ МП та обмалювали стіни написами “14/88”.
  • 18 лютого голова СБУ Василь Грицак заявив, що спецслужби Росії вчиняють напади на храми і залякують священиків УПЦ МП з метою дестабілізації ситуації в Україні напередодні виборів.
Українська правда