На Буковині розпочала роботу Чернівецька обласна призовна комісія

На обласному збірному пункті розпочала роботу Чернівецька обласна призовна комісія. Юнаки, які прибувають сюди з районів проходять контрольний медичний огляд та професійно-психологічний відбір щоб остаточно підтвердити свою придатність до військової служби та визначитись із майбутнім місцем її проходження.

Заходи проводяться із дотриманням всіх норм та обмежень, пов’язаних із карантином. Призовники, військові та медики забезпечені засобами індивідуального захисту, регулярно відбувається спеціальна обробка приміщень дезінфікуючими засобами. При відправці команд молодого поповнення, всі юнаки пройдуть тестування на COVID-19.

До кінця липня з Чернівецької області буде призвано 455 юнаків, майже половина з яких, а це 210 чоловік, поповнять лави Збройних Сил. 115 хлопців служитимуть в підрозділах Національної гвардії, 110 в Державній прикордонній службі та 20 в Державній спеціальній службі транспорту.

Призову підлягають чоловіки, що є громадянами України, віком від  18 до 27 років, які не мають права на відстрочку, або звільнення від призову.

          Термінстроковоїслужбиза наявностівищоїосвітистановить 12 місяців, за їївідсутності – 18.

          Згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» всі громадяни, які отримали повістку, зобов’язані прибути на призовні дільниці у зазначений в ній термін.

У разі ж неотриманняповістокхлопціпризовноговікумаютьсамостійно прийти до військкомату для уточненняобліковихданих та проходженнямедогляду в десятиденний термін з дня початку чергового призову.

Неотриманняповістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову.  За неявку у військкомат та хиленнявідвійськовоїслужбипередбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Наголошуємо, що військовослужбовці строкової служби до виконання бойових завдань у районі проведення ООС не залучаються, а проходять службу виключно в місцях постійного розташування частин.

Прес-служба Чернівецького ОВК