Заступник секретаря РНБО розкритикував ідею Зеленського мобілізувати чоловіків і жінок у випадку нападу Росії.

Сергій Кривонос: ми ж не воюємо м’ясом, не кидаємо людей десятками тисяч

Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони генерал-майор Сергій Кривонос розкритикував ідею президента України Володимира Зеленського мобілізувати чоловіків і жінок у випадку нападу Росії.

«Це розповідають президенту, що вони це спроможні зробити. А ми, які це пройшли і бачили це в свої реаліях, – ми розуміємо, що навіть якщо теоретично ми зможемо мобілізувати жінок і чоловіків – а чи навчені ці люди тримати зброю в руках? Ні. Чи люди ці хочуть це робити? Ні», – сказав Кривонос в інтерв’ю «Новому времени».

За словами генерал-майора, в Україні патріотизм «не підтримується на рівні держави», і 2014 рік — цьому показник. Кривонос вважає, що держава повинна виховувати мобілізаційний резерв, зокрема ідеологічно.

Як і навіщо скорочують українську армію? (відео)

«У нас патріотизм не підтримується на рівні держави, і 2014 рік показав, що величезна кількість [мобілізованих] йшла [воювати], але ще більша кількість – тікала від мобілізації. Тікала. І 2018 рік, коли ввели воєнний стан, також показав, що величезна кількість втекла. Тому держава повинна виховувати цей мобілізаційний резерв, і ідеологічно також. Це не за рік досягається», – каже заступник секретаря РНБО.

Він наголосив, що навіть у випадку мобілізації людей потрібно навчити.

«Ми ж не воюємо м’ясом, не кидаємо людей десятками тисяч. З іншого боку, подивіться на досвід вірменсько-азербайджанської війни. Вона показала, що невелика кількість особового складу у взаємодії з технікою при правильно спланованих операціях дозволяє досягти високих результатів. Тому величезна кількість мобілізованих людей не вирішить питання спроможності протидіяти ворогу», – наголосив Кривонос.

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю «Фокусу» заявив, що у випадку нового нападу Росії з іншого напрямку «буде велика війна, ми нікуди не підемо, ми всі будемо воювати, всі будуть мобілізовані – і чоловіки, і жінки».

https://www.radiosvoboda.org/a/news-maksym-kryvonos/31019452.html?fbclid=IwAR3zkKAQdBlnod-qCen-0N631g3gL0r7w1nKevBxoXx5cfgxULn5v7xcluM