НАТО + Україна = “НАТО плюс”

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Група республіканських конгресменів має намір внести законопроект (Guaranteeing Ukrainian Autonomy by Reinforcing its Defense – GUARD – Act of 2022. – англ.), який, серед іншого, оголошує Україну країною “НАТО плюс” та ін. Про це повідомляє група республіканців у Комітеті із закордонних справ Палати представників Конгресу США.
Співавторами законопроекту виступили члени Палати представників Майк Роджерс, Майк Тернер та Еліс Стефанік.
Законопроект передбачає:
– Значно і негайно збільшити військову підтримку Збройних Сил України, включно із фінансуванням щодо озброєння та підготовки;
– Визначити Україну як країну “НАТО Плюс”, щоб забезпечити швидкий розгляд питань продажу низки товарів і послуг оборонного призначення США;
– Посилити точкові санкції щодо “Північного потоку-2”, російського проекту шкідливого впливу, покликаного підірвати Україну та загрожувати європейській енергетичній безпеці;
– Встановити посилений нагляд з боку Конгресу за використанням адміністрацією Байдена санкцій проти Росії шляхом: надання Конгресу права вето щодо зняття ширшого кола санкцій, пов’язаних з Росією, включно із санкціями, які пов’язані з газопроводом “Північний потік-2” та розпорядженням адміністрації Байдена 14024 від квітня (про блокування майна щодо конкретної шкідливої зовнішньої діяльності уряду Російської Федерації); створення механізму, який вимагатиме від Адміністрації перевіряти певних осіб, представлених Конгресом, на предмет відповідності санкціям, пов’язаним з Росією.
– Встановити дипломатичні та військові засоби стримування для протидії російській агресії шляхом: підтвердження декларації Бухарестського саміту НАТО 2008 року про підтримку прагнення України та Грузії стати членами Альянсу; відхилення пропозиції Росії щодо мораторію на розміщення наземних ракет середньої дальності в Європі та висунення вимоги щодо стратегії співпраці з союзниками по НАТО щодо звичайних ракет середньої дальності; заклику до адміністрації США якнайшвидше подати кандидатуру на посаду посла в Україні; вимоги визначити, чи є уряд Росії державою-спонсором тероризму; обмеження ризиків безпеки, пов’язаних із військовим співробітництвом США та Росії.
– Схвалити 155 мільйонів доларів для “Радіо Вільна Європа” / “Радіо Свобода” на боротьбу з російською дезінформацією та інформаційними операціями в колишньому Радянському Союзі на 2022 рік.
– Підтвердити політику США щодо непохитної відданості українському суверенітету.
Коментуючи законопроект, сенатор-республіканець Джим Ріш заявив, що США не можуть зволікати із діями та сильним сигналом про підтримку для України.
Законопроект привітали від імені української громади в “Українській національній інформаційні службі”, яка підтримується “Українським конгресовим комітетом Америки”.
У статті використано матеріали Російської служби “Голосу Америки”.
Немає опису світлини.