У Держдепартаменті заперечили повідомлення про плани евакуації у посольстві США в Україні

Високопосадовець Державного департаменту США у коментарі «Голосу Америки» заперечив повідомлення низки американських ЗМІ про буцімто евакуацію частини співробітників посольства Сполучених Штатів Америки в Україні. За словами високопосадовця Держдепартаменту, наказ про евакуацію не надходив.

Інший представник Державного департаменту США повідомив «Голосу Америки», що Сполучені Штати здійснюють ретельне планування на випадок екстреної ситуації, як завжди, у разі, якщо безпекова ситуація погіршиться.

«Ми вже перебуваємо на четвертому рівні щодо рекомендацій стосовно подорожей до України через COVID-19 і порадили громадянам США бути поінформованими про повідомлення про те, що Росія планує значні військові дії проти України. Якщо буде рішення змінити нашу позицію щодо американських дипломатів та їхніх родин, американські громадяни не повинні очікувати, що будуть евакуації за підтримки уряду США. Наразі для підтримки вильотів доступні комерційні рейси», – заявив представник Держдепартаменту в електронному листі.

Раніше американський канал Fox News, посилаючись на джерела в уряді США, повідомив, що Держдепартамент наказав з понеділка почати евакуацію членів родин співробітників посольства США в Україні.

Джерело: Радіо Свобода