Сувальський перешийок і нові загрози Європейському континенту з боку Росії і Білорусі

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Про цей 100 кілометровий відтинок кордону між Польщею і Литвою (Сувальський коридор, Suwalski Gap, Przesmyk suwalski) сьогодні говорять військові, політики, журналісти у Вашингтоні, Отаві, Брюсселі, Варшаві, Вільнюсі та в багатьох інших столицях країн НАТО. Про Сувальський коридор говоритимуть під час саміту G7 у баварському замку Ельмау, який триватиме там аж три дні. Про Suwalski Gap говоритимуть також лідери країн НАТО під час саміту у Мадриді 28-29 червня.
Що сталося? Усе по черзі!
Тема безпеки Сувальського коридору не нова. Ще у 2015 році під час конференції CEPA Forum 2015 тодішній головний командувач Збройних сил США в Європі генерал Бен Годжес заявив, що Сувальський коридор є дуже слабкою ланкою в системі безпеки і оборони НАТО. Вдтак до регіону Сувалок з боку Польщі і Литви почали перекидатись підрозділи швидкого реагування Збройних сил США, Канади, Великобританії, Іспанії, Данії, Чехії…
Сьогодні назва “Сувальський коридор” знову спливла на поверхню. Річ у тім, що ЄС і, зокрема, Польща й Литва заборонили транзит із Білорусі в Калінінградську область підсанкційнi товари: вугілля, залізнy руду, бензин, дизельне пальне, мастила, товари подвійного вжитку, електронікy, засоби електронного зв’язку та багато інших речей.
Калінінградська область і так ледве виживала, а тут ще й санкції на транзит. Виникла загроза зупинки цілих блоків промисловості цього занедбаного російського анклаву.
Про Сувальський коридор почали говорити в Москві і Мінську. Днями цю тему порушували Владімір Путін і Алєксандр Лукашенко на одній із підмосковних резиденцій Путіна. Переговори тривали кілька днів і невдовзі будуть продовжені вже у Білорусі. Кремль докладає усiх зyсиль аби втягнути Білорусь у пряму війну, якщо не з Україною, то бодай для того аби “пробити” силою Сyвальський транзитний коридор. Планів є декілька: прорив до Калінінградської області з боку Білорусі, прорив з обох боків. Прорив може бути військовий, прорив за діпомогою сирійських “біженців”, радіаційна загроза від атомної електростанції в білоруському Островці, Гродненської області…
Тільки ж Лукашенку слід добре розуміти, що зазіхання на території суверенних Польщі і Литви смерті подібні. У випадку військового вторгнення спрацює 5-й параграф договору НАТО про колективну оборону і безпеку.

peredplata