Оренда державного майна в умовах воєнного стану

Відбувся прес-ланч з керівником Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернівецькій області Регіонального відділення ФДМУ по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях Іриною Комаровською, яка розповіла про відновлення оренди державного майна під час дії воєнного стану. 

 • Оренда держмайна – програма Фонду держмайна, яка дозволяє релокованим підприємствам легко влаштуватися в безпечних областях, а також стимулює бізнес-активність в регіонах.
 • Оренда відкриває нові можливості для бізнесу. Тисячі об’єктів по всій Україні, в тому числі такі є і в нашій області, доступні для підприємців. Орендуй та працюй.
 • На час воєнного стану оренду держмайна максимально спрощено, орендарі отримують знижки та інші пільги.
 • Робота під час війни – це прояв економічного патріотизму. Кожне працююче підприємство, збережене та створене робоче місце наближає перемогу.

 

Бізнес – це опора держави, і держава відкриває всі можливості для роботи підприємців, а громадянам – робочі місця!

Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернівецькій області також активно долучилося до цього процесу та сформувало перелік нерухомого майна для можливої релокації підприємств.

Такий перелік наданий Чернівецькій обласній військовій адміністрації з метою активного сприяння бізнесу, що переміщується  в умовах війни.

 

Як змінюється оренда держмайна на період воєнного стану

 Підчас воєнного стану процедури оренди держмайна спрощено, пришвидшено та запроваджено пільги для орендарі, що затверджено у постанові Кабінету Міністрів № 634 від 27.05.2022, розробленій Фондом держмайна та Мінекономіки.

 

Ключові зміни в оренді:

 Пільгова ставка для переміщених підприємств (1 грн за 1 кв м) на перші 6 місяців оренди.

 • Знижено авансові платежі та забезпечувальні депозити до розміру місячної плати. Забезпечувальні депозити також можна повернути.
 • Скорочено строки підготовки для передачі в оренду та оголошення аукціонів.
 • Скасовано обмеження щодо суборенди для старих договорів.
 • Автоматичне продовження договорів. Можна розірвати договір за заявою орендаря.
 • Документи за результатами аукціонів засвідчуються електронним підписом, якщо переможець аукціону не наполягає на письмовій формі.

 

Бюджетні установи можуть отримати майно без аукціону та депозиту. Орендна плата становить 1 гривня на рік.

Пільги за договорами, чинними на 24 лютого (маємо на увазі пільги, актуальні для нашого регіону)

 

 • Від орендної плати повністю звільняються:

– орендарі державного майна, призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану;

 • 50% знижку отримають всі інші орендарі.

Пільги запроваджуються автоматично з моменту оголошення воєнного стану, додаткових документів подавати не потрібно.

 

Вже сплачену за цей час орендну плату без урахування знижок  буде зараховано на майбутні періоди оренди, коли дія пільг завершиться.

 

Пільги запроваджуються автоматично з моменту оголошення воєнного стану, додаткових документів подавати не потрібно.

 

Також потенційні орендарі мають можливість ініціювати оренду об’єктів, яких немає в переліку на сайті orenda.gov.ua, адже Фонд завжди готовий іти назустріч орендарям державного майна, яке на сьогодні вільне на території нашої області.

 

Як ініціювати оренду держмайна

 Для цього потрібно зробити 5 простих кроків:

 1. Знайдіть вільний об’єкт державної або комунальної власності, який бажаєте орендувати.
 2. Зареєструйтесь на будь-якому із десятків підключених до системи Prozorro.Продажі майданчиків.
 3. Надішліть орендодавцю (регіональне відділення по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях) заяву про включення бажаного об’єкту до Переліку першого типу через систему Прозорро.Продажі.
 4. Перевірте включення об’єкту до переліку на сайті orenda.gov та ознайомтеся з детальною інформацією щодо нього.
 5. Після оголошення аукціону подайте заявку на участь через особистий кабінет.

Чим першочергово сьогодні займається Управління

Спільно з Фондом, Чернівецькою ОВА активно працюють над релокацією бізнесу одного з підприємств, що переїхало з небезпечного регіону, яке має намір взяти в оренду об’єкт державного майна та провадити свою господарську діяльність у Чернівцях.

Здійснено перерахунок орендної плати всім орендарям державного майна Чернівецької області – зменшено орендну плату на 50%. Таку знижку отримало 136 чинних орендарів.

Щоденно спеціалісти Управління надають консультативну допомогу всім, хто цікавиться орендою державного майна, адже кожен, хто працює сьогодні – наближає перемогу України, а завдання держави – усіма силами сприяти цьому та створювати всі можливості для бізнесу. 

 

Інвестиційне меню оренди в Чернівецькій області

Оголошено аукціон з передачі в оренду приміщення площею 80 м² Сторожинецького лісового коледжу у м. Сторожинці, з цільовим призначенням – надання послуг з громадського харчування (без права продажу товарів підакцизної групи). Аукціон заплановано на 5 серпня.

Найближчим часом плануємо оголосити аукціон з передачі в оренду державного майна площею 60 м² у селищі Кельменці.  Об’єкт пропонуватиметься в оренду за будь-яким цільовим призначенням із обмеженням до 5 груп цільових призначень, визначених Порядком передачі майна в оренду.

Стартова орендна плата за вказаними об’єктами становитиме 1 грн. за метр, що є нововведенням в умовах воєнного стану згідно з зазначеною постановою Уряду. Така стартова ціна є безперечно привабливою для бізнесу.

 

Створено сервіс допомоги орендарям

Нещодавно Фонд державного майна запустив сервіс Оренда.Допомога для фінансової підтримки бізнесу, який орендує майно у держави.

Тут кожен може отримати інформацію про нові процедури оренди, а також про те, які пільги та знижки в яких областях запроваджені.

Відповіді на всі запитання доступні за посиланням – https://bit.ly/3QZfRh

За потреби у додаткових консультаціях, можна звернутися до Управління, посилання на контакти також розміщено на сторінці.

В свою чергу, донори зможуть через цифрову платформу обрати того, хто потребує допомоги, та надати фінансову допомогу бізнесу (повністю або частково сплатити за оренду державного майна). Для донорів є можливість вийти на зв’язок з підприємцями, які потребують підтримки,  для уточнення деталей.

Благодійники самостійно обирають, кому саме вони хочуть надати допомогу, а також розмір такої допомоги. Фонд держмайна, зі свого боку, перевіряє та підтверджує чинність договорів оренди  підприємцями, які заповнили анкету для отримання допомоги.

Фонд держмайна виступає модератором платформи, не впливаючи на розподіл чи надходження коштів.