На Буковині проводять вибіркові перевірки фактичного місця проживання ВПО

До уваги внутрішньо переміщених осіб!

        На виконання «Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022  р. №332 територіальні органи Національної соціальної сервісної служби України здійснюють вибіркові перевірки   фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) за результатами яких складається відповідний акт.      

       В разі відсутності ВПО за фактичним місцем проживання/перебування посадова особа  Нацсоцслужби вносить відповідний запис в акт, який передає до органу соціального захисту населення за місцем перебування на обліку особи та залишає ВПО повідомлення про необхідність протягом 10 календарних днів прибути до управління для проходження ідентифікації. Якщо зазначений термін порушено, управлінням з наступного місяця виплата допомоги на проживання припиняється.

Про це інформує В. Гаєвська, заступник директора,начальник управління з питань надання державних соціальних допомог і компенсацій департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради.                                                                                   

        Для поновлення виплати допомоги особі необхідно звернутися з відповідною заявою до органу соцзахисту населення.

        Станом на 15.12.2022р. департаментом соціальної політики Чернівецької міської ради опрацьовано результати перевірок щодо підтвердження фактичного місця проживання/перебування 702 внутрішньо переміщених осіб, з них припинено надання допомоги на проживання 298 особам.

          Звертаємо увагу, що  відповідно до  постанови   КМУ   від 1.10.2014р. № 509 (зі змінами)  «Про облік внутрішньо переміщених осіб»  особа зобов’язана повідомити про зміну місця проживання уповноваженому органу за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання, а у разі добровільного повернення до покинутого місця проживання не пізніше як за 3 дні до від’їзду.

           У разі зміни фактичного місця проживання/перебування заявнику видається довідка з внесенням змін про фактичне місце проживання з вилученням раніше виданої  довідки, про що вносяться зміни до Єдиної інформаційної бази про внутрішньо переміщених осіб.

           Повідомлення про зміни фактичного місця проживання чи добровільне повернення до покинутого  місця проживання можна  подати через Портал Дія      

 

 

                                                                                                  

 

 

peredplata